Kuubik-paviljonid seenioritele

Raamatukuup

INTERREG Baltic Sea programmi projekti Baltsenior 2.0 raames tellis Saue vallavalitsus EKA arhitektuuriteaduskonnalt kaks avalikku ruumi paigaldatavat kuubik-paviljoni. Need tegevuspaviljonid on loodud Saue seenioritele soodustamaks sotsiaalset ja kehalist aktiivsust. Raamatukuup on ruum raamatute lugemiseks ja vahetamiseks ning Aktiivsuskuup võimlemise ja kehalise aktiivsuse võimaluse pakkumiseks.

Kuubid paigaldatakse Sauele Koondise tänava äärse lineaarpargi Tule tänava poolsesse otsa. Need ilmestavad ja mitmekesistavad Koondise tänava pargi maastikku ja ümbritsevat linnaruumi. Kuupideni pääseb mööda pargi kõnniteelt alguse saavat laudrada. Moodulid on tehnovõrkudest sõltumatud ja lihtsasti teisaldatavad.

Mõlemad kuubid põhinevad Mustermaja 369 süsteemil – vt https://patternbuildings.com/docs/

Kuubi välismõõdud on 3X3X3,2(h) meetrit. Kuubi fassaadi katab läbipaistev kihtplastik. Rohkem ilmastikule avatud puitosad on immutatud puidukaitsevahendiga või tehtud termotöödeldud profiilidest. Rullmaterjalist katus on ääristatud värvitud parapetiplekkide ja veesülitiga. Kuubid on seest valgustatud, ammutades oma energia katusele paigaldatavatest päikesepaneelidest.

Arhitektid: Lauri Läänelaid,  Renee Puusepp, Vitali Valtanen / Eesti Kunstiakadeemia

Valgustus: Tauri Mae / Saarepera & Mae

Tellija ja rahastaja: Saue vallavalitsus

Periood: aprill – september 2021

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud