Lieze Vanlerberghe Arts Threadi globaalse disaini lõpunäituse 2022 nimekirjas

Lieze Vanlerberghe Arts Threadi globaalse disaini lõpunäituse 2022 nimekirjas

EKA sisearhitektuuri Erasmuse vahetustudengi Lieze Vanlerberghe projekt “Eesti” Rummu vanglast Arts Threadi globaalse disaini lõpunäituse 2022 nimekirjas! 

Eriala: sisearhitektuur, graafiline disain.

Asukoht: Ghent, Belgia

Ülikool/kool: Ghenti kunstikool KASK

Kursus/programm: Fashion BA

Lieze oma projektist:

“Parasiitsinine elu, mis võtab üle Eesti tumeda ajaloo.

Mäletan Eestit Erasmuse ajal kui kohta, kus inimesed ehitasid täiesti uut elu. Nõukogude Liidust jäänud armid on aga siiani nähtavad.

Sattusin selle muljetavaldava koha peale, looduse keskel, Tallinnast umbes 40 km kaugusel.
Alles 50 aastat tagasi oli Rummu vangla endine töölaager, kus raiuti maa seest paekivi. 1991. aastal, kui Nõukogude võim langes, jäeti karjäär maha ja lukud avati. Karjäär täitus veega liiga vara, et kõiki olemasolevaid materjale päästa. Tundub, et vangla jäeti päevast päeva järsult maha.

See tunne, mis kohapeal tekib, on kirjeldamatu. Kui ma talvekuudel tagasi tulin, tabas mind selle kõige ägedus. Kõik oli lumine ja paistis külm ja vaikne. Järsku tekkis ajalugu peaaegu sõna otseses mõttes. See kogemus inspireeris mind tohutult.

Minu silm langes tüüpilisele kommunistlikule hoonele, mis seisis otse järve serval. Püüdsin luua uut elu, mis jookseb läbi vangla raskete vundamentide. Geniaalne trepisüsteem, mis liigub läbi avade väga õrnalt. Nagu ma kogesin, on riik tõusuteel. Nii ei tahtnud ma, et “uus elu” puudutaks raskeid seinu, mis sümboliseerivad tumedat ajalugu. Kogu jalutuskäigu jooksul kogete ümbritsevat erinevatest vaatenurkadest. See projekt on väga isiklik ja emotsionaalne. Mul oli hea meel Eestile austust avaldada.”

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud