“Lõpetamata Linna” meeskond riigi kultuuripreemia laureaat

Eelmisel nädalal andis valitsus teada tänavused riiklikud kultuuri- ja spordipreemiate laureaadid, kelle seas on ka EKA linnaehitusliku teadusprojekti “Lõpetamata Linn” meeskond uurimustöö enda, uurimust kokkuvõtva näituse ja raamatu eest. Õnnitleme ja täname kõiki projekti oma panuse andnud kolleege, tudengeid ja partnereid – teid on väga palju!

 

Nii Eesti Arhitektuurimuuseumis toimunud näitusel kui selle aluseks olnud uurimisprojektis oli kesksel kohal ühine soov visandada Tallinna kui jätkusuutliku, konkurentsivõimelise linna ruumiline tulevik – püüda kirjeldada, milline peaks Tallinn olema, et siin oleks hea elada ka järgnevatel põlvedel. Kõik projektis kaasa löönud arhitektid, linnaplaneerijad, arhitektuuri- ja linnaplaneerimise tudengid usuvad, et kui soovime Tallinna edasistes ambitsioonides ja arengutes võimalikult laial pinnal kokku leppida, tuleb kaasata teadmisi erinevatelt linna vormivatelt osapooltelt, vaadata tulevikku, tunnetada probleemkohti ja näha potentsiaali linna paremaks muutmisel. 

 

Uurimisprojekti eestvedaja ja näituse kuraatori, EKA arhitektuuriteaduskonna doktorandi arhitekt Johan Tali sõnul “kasutame” linnaelanikena kõik linna ning meil ei peaks olema ükskõik, kuidas ja kuhu linn areneb. “Kuivõrd uurimistöö ja näitus andsid Tallinnast kui Eesti pealinnast suure pildi, siis meie siiras lootus oli, et see tekitas publikus ambitsiooni aru saada, mis Tallinna linnapildis toimub, sest seda kõike peaks tehtama linnaelanike huvides, linnaelanike raha eest. Riigi kultuuripreemia on kõigile osapooltele suureks tunnustuseks,” selgitas Tali. 

 

EKA arhitektuuriteaduskonna dekaani Andres Ojari sõnul tuleb selle projekti edu eest tänada ka kinnisvaraettevõtet Kapitel, kes “Lõpetamata linna” uurimisprojektile õla alla pani – ilma Kapiteli toetuseta ei oleks see uurimisprojekt sündinud.

 

Uurimisprojekt “Lõpetamata linn. Tallinna linnaehituslikud visioonid”

Uurimisprojekti kolleegium ja põhitäitjad: Andres Alver, Pille Epner, Andres Ojari, Johan Tali, Toomas Tammis.

 

Alateemade kuraatorid (lisaks töörühma põhitäitjatele): Douglas Gordon, Raul Kalvo, Kalle Komissarov, Eve Komp, Katrin Koov, Indrek Peil, Renee Puusepp, Andres Sevtšuk, Siiri Vallner

 

Uurimisprojekti oluliseks osaks olid nii näitus “Lõpetamata linn. Tallinna linnaehituslikud visioonid” Eesti Arhitektuurimuuseumis (kuraator Johan Tali, näitusekujundus Raul Kalvo) kui äsja Eesti 25 kauneima raamatu sekka valitud ning Eesti Rahvusraamatukogu Kuldraamatu tiitli pälvinud teos “Lõpetamata Linn – Tallinna linnaehituslikud visioonid” (toimetaja Pille Epner, graafiline disain Agnes Ratas).

 

“Lõpetamata Linn” oli EKA arhitektuuriteaduskonna ja Tallinna linnaga koostöös läbi viidud laiapõhjaline uurimistöö, mis keskendus kolme aasta jooksul Tallinna linnaehituslikele visioonidele ja ruumilistele tulevikustsenaariumitele. Uurimistöö sai teoks tänu kinnisvaraettevõtte Kapitel toetusele, kes panustas projekti kolme aasta jooksul kokku pea pool miljonit eurot.

 

Kõigi preemia laureaatidega saab tutvuda Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud