Lugemik & PUBLICS esitlevad: The Festival of Books and Voices

Kirjastuse Lugemik ja Helsingis asuva raamatukogu ja projektiruumi PUBLICS algatatud festival koondab septembris, oktoobris ja novembris erinevaid sündmusi kirjastamise, raamatute ja hääle teemadel. Festivali raames on avatud ka näitus kõigist seni ilmunud Lugemiku raamatutest “Lugemik 100 Books”.

Näituse jooksul eksponeerivad teoseid kunstnik Flo Kasearu, kunstnik ja EKA fotograafia professor Marge Monko, disainer ja EKA graafilise disaini professor Ott Kagovere ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kuraator Sandra Nuut

Festival algab neljapäeval, 31. augustil kell 17, kui avatakse “Lugemik 100 Books” näitus ja Marge Monko installatsioon PUBLICSi akendel. Avamisel peab ettekande Lugemiku üks algatajaid, disainer ja EKA nooremteadur ja doktorant Indrek Sirkel. Samuti on näitusel kuulatavad kõik Ott Kagovere ja Sandra Nuudi projekti Dear Friend kirjad EKA graafilise disaini rahvusvahelise magistriprogrammi algatatud online-raadios oh Radio.

Sügise jooksul toimuvad PUBLICSis mitmed raamatuesitlused, töötoad, loengud ja filmiõhtud. Näitus on avatud 30. novembrini, kolmapäevast reedeni, 12.00–17.00.

Rohkem infot PUBLICSi kodulehel

Festival of Books and Voices
31. august – 30. november 2023
PUBLICS
Sturenkatu 37-41 4b, Helsingi, Soome

Näituse graafilise kujunduse autor on Valerio Di Lucente / Julia.

Näitus “Lugemik 100 Books” toimus esmakordselt koostöös projektiruumiga Page Not Found – Space for publishing as artistic practice (Haag, Holland) detsember 2022 – veebruar 2023. Näitust Helsingis toetab Eesti Kultuurkapital.

Lugemik on iseseisev kunstikirjastus, mille asutasid 2010. aastal graafiline disainer Indrek Sirkel ja kunstnik Anu Vahtra. Lugemik on teinud koostööd suurel hulgal Eesti ja rahvusvaheliste kunstnike, disainerite, teoreetikute ning ka institutsioonidega, teiste hulgas:
Marge Monko, Paul Kuimet, Laura Toots, Erika Hock, Kristina Õllek, Kristi Kongi, Merike Estna, Mari Laanemets, Flo Kasearu, Anu Vahtra, David Horvitz, Ingel Vaikla, Paulius Petraitis, Katerina Gregos, Kadri Noormets, Mikko Rikala, Alice Kask, Ott Metusala, Ingrid Ruudi, Jaan Evart, Mikk Heinsoo, Tõnis Saadoja, Dénes Farkas, Anna-Stina Treumund, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Kaasaegse Kunsti Keskus, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Eesti Kunstimuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Tallinna Kunstihoone, jpt.

Aastatel 2013–2020 pidas Lugemik oma esimest raamatupoodi Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) hoovil, aastatel 2020–2022 asus Lugemiku raamatupood Tallinna Kunstihoone all. Alates 2013. aastast on Lugemik osalenud erinevatel kunstiraamatumessidel üle maailma: Printed Matter’s NY Art Book Fair, Offprint Paris ja London, Bergen Art Book Fair, Ghent Art Book Fair, Singapore Art Book Fair, Miss Read: The Berlin Art Book Fair, and Friends with Books.

Lugemiku tegevust on aastate jooksul korraldanud mitmed inimesed: Anu Vahtra juhtis Lugemikku koos Indrek Sirkeliga aastatel 2010–2019, Laura Toots kuulus tiimi 2015–2017 ja Ott Kagovere 2018–2020. Kersti Heile on olnud Lugemiku raamatupoe juhataja aastast 2018. Hetkel veab Lugemiku tegevust Indrek Sirkel. 

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud