Maaliosakonna meister/assistent Mihkel Ilus Kiasma muuseumis, Soomes

Reedel, 6. aprillil esietendub Helsingis Kiasma Teatris Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioonina Henri Hüti ja Mihkel Ilusa performatiivne installatsioon “Kapriisid III”. Lavastust saab näha kahel korral- 6. aprillil kell 19:00 ja 7. aprillil kell 16:00.

 

“Kapriisid III”-s domineerib musta- ja valge maagia kokkupõrge. Valgus tardub skulptuuriks, teatrikardin mõraneb. Oluline on vaatenurkade paljusus. Teatri mitte-dramaatilised elemendid on toodud esile ning liigne elulähedus jäetud tahaplaanile. Kapriisid kui meetod tegeleb performatiivse installatsiooni ning installatiivse performance’i võimaluste ning võimatustega. Toome teatri terminoloogia karakteriseeritult lavale. Metafüüsiliseks jäävad terminid nagu neljas sein, kontekst, teatrimaagia ja siirus kohtuvad oma kehaga. “Kapriisid III” algab etenduskunsti kollektiivsest kogemusest musta kasti esteetikas ning transformeerub samm-sammult valge kuubi individuaalsesse üksindusse, jättes vaataja ruumile alistuma.

 

Eelnevad Kapriiside väljundid on teostatud ning esitatud Eestis. Kolmas osa valmib koostöös Kiasma Teatriga, keskendub sealse konkreetse lavaruumi iseärasustele, milles 20. aasta jooksul erinevad aktsioonid toimunud on.

 

Henri Hütt on (etendus)kunstnik, kes väärtustab loomingulisi hübriidvorme, kuhu kuuluvad nii tehnoloogilise dominandiga etenduskunsti vormid, helietendused, lavastatud näituse kontseptsiooni arendamine ning koostööd erinevate valdkondade kunstnikega. On rühmituse MIMproject liige ning Baltikumi ja Skandinaavia kunstiülikoolide võrgustiku DAMA koordinaator.


 
Mihkel Ilus on visuaalkunstnik, kelle põhifookus on maali laiendatud väljal. See tähendab, et Ilus sageli töötab suuremõõtmelise installatsiooniga, milles maaliline lähenemine omab keskset rolli. Ilusa praktika oluline osa on ka kaasaegse näitusekultuuri ja etenduskunsti põimumine. Viimasel ajal tegeleb peamiselt objektse kunsti erinevuste uurimisega black box ja white cube tingimustes.

 

Idee, esitus: Henri Hütt, Mihkel Ilus; Tehniline tugi: Heikki Paasonen, Joonas Pehrsson; Kaasprodutsent: Kiasma Theatre, Kanuti Gildi SAAL; Toetajad: Eesti Kultuurkapital; Suured tänud: Emer Värk, Mihkel Tomberg, Revo Koplus

 
 

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud