Mari-Leen Kiipli „Stopover“ EKA Galeriis 05.05.–16.05.2015

Näitus “Stopover” on alguse saanud fotoseeriast, mille pildistamist alustas kunstnik paar aastat tagasi erinevates Eesti hostelites. Võõrastemaja kui peatuspaik, mis lõikab tee kaheks, mille vahele on võimalik mahutada paralleelselt kulgevad lood ning varjatud narratiivid. Peatatud filmikaader, seisatus enne edasiminekut, hetk pingeväljal. Selles aeg-ruumis muutub oluliseks mitte sündmuste areng vaid vaikne võnkumine, kus pidepunktiks on juhuslikult tekkiv sünkroonsus ja selle paigast nihkumine. See on justkui piir, kust üle ääre libisemine on vältimatu, kuid aja peatamine ja hibernatsioon on võimalik.

 

Mari-Leen Kiipli (1988) õpib 2013. aastast Eesti Kunstiakadeemia fotoosakonna magistrantuuris ning 2011. aastast semiootika ja kultuuriteooria bakalaureuseõppes Tartu Ülikoolis. Ta on end täiendanud Viini Kaunite Kunstide Akadeemias (2014). Mari-Leen Kiipli on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala.

 

Mari-Leen Kiipli on Rundum artist-run space’i üks asutajatest ja tegevliige. Ta osaleb näitustel aktiivselt alates 2008. aastast. “Stopover” EKA galeriis on kunstniku esimene isiknäitus.

 

Täname: Eesti Kultuurkapital, Art Hotell Pallas, Estonian Spirit.

 

“Stopover”

Mari-Leen Kiipli

05.05–16.05.2015

Vabaduse väljak 6/8

Sissepääs Kunstihoone sisehoovist

T–L 12.00–18.00

 

Foto autor Janis Kokk
Foto autor Janis Kokk
Foto autor Janis Kokk
Fotod: Janis Kokk
Jaga sõpradega:

Postitas Merilin Talumaa
Viimati muudetud