Maryliis Teinfeldt-Grins Adamson-Ericu noore kunstniku laureaat

Maryliis Teinfeldt-Grins. Foto: tundmatu autor

Tänavuse Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi pälvis Eesti Kunstiakadeemia tekstiilikunstnik Maryliis Teinfeldt-Grins. Stipendiumi üleandmise pidulik tseremoonia toimub kolmapäeval, 18. augustil kell 16.30 Adamson-Ericu muuseumis Tallinnas.

Käesoleval aastal antakse stipendiumi välja juba 10. korral. Seekordne laureaat Maryliis Teinfeldt-Grins on tekstiilikunstnik, kes töötab materjalispetsiifiliselt ning lõhub kujutava kunsti ja tarbekunsti piire oma suureformaadilistes tikandites ja gobeläänides. Maryliis Teinfeldt-Grins on omandanud bakalaureuse kraadi Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas tekstiili erialal ning praegu on omandamas magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti õppekaval. Teinfeldt-Grins tegeleb oma loomingus tundlikult isiklike teemadega, mis samas peegeldavad laiemalt ühiskondlikult aktuaalseid küsimusi. Tema loomingus on olulised enda idenditeedi, lapsepõlve ja kodukandi teemad, mis on oskuslikult põimitud laiemate mälu, maastiku ja linnaruumi küsimustega.

Žürii liige Adamson-Ericu muuseumi programmijuht Karin Vicente rõhutas, et stipendiumi laureaati valides soovis žürii suhestuda ka Adamson-Ericu loomingulise pärandiga: „Teinfeldt-Grinsi portfoolio kõnetas meid just oma mitmekülgsusega: ta töötab eri tehnikate, materjalide ja formaatidega. Üheks raskuskeskmeks on töömahukaid kudumis- ja tikkimistehnikad, aga paralleelselt tegeleb graafika, skulptuuri, heli või videoga.“

LC Tallinn Hansa president Lille Uibo tõstis esile ka tänavuse stipendiaadi loomingulise käekirja sarnasusi Adamson-Ericu stiiliga: „Pärimuslikud kujundid ja puhtad erksad värvid loovad helge ja rõõmsa mulje, looduslikud materjalid ‒ vill, puuvill ja lina ‒ kutsuvad aga puudutama. Noore kunstniku loomingus avaneb helge, samas igapäevane argireaalsus.“ Züriiliige rõhutab ka vaataja isiklikku suhestumisvõimalust. „Oma suuremõõtmeliste tikanditega kutsub noor autor kaasa vaataja, kelle jaoks avaneb nõnda suur hulk erinevaid mälestusi ‒ kahedimensioonilisest teosest saab jagatavate lugudega ruumiline teos,” kirjeldab Uibo.

„Tahaksime eraldi tänada Lions Club Tallinn Hansa liikmeid, kes stipendiumi algatasid ning on seda rahastanud nüüd juba 10 aastat. Noortele kunstnikele on selline tunnustus aga – mis seal salata, ka rahaline toetus väga oluline,“ lisas Karin Vicente.  Varem on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud kunstnikud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), noorte kunstnike kollektiiv Rundum (2015), Juss Heinsalu (2016), Anna Kaarma (2017), Darja Popolitova (2018), Ruudu Ulas (2019) ja Johannes Luik (2020).

Allikas: EKM

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud