Meeldetuletus: EAK pressiteade 02.04.2013 Algab XIV Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistlus

Meeldetuletus:
XIV Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistlus

Tähtaeg läheneb. Palun esitage oma võistlustööd 2. maiks 2013. Lisainfo võistluse kohta: 
http://www.arhitektuurikeskus.ee/2013/04/02/algab-xiv-veneetsia-arhitektuuribiennaali-eesti-ekspositsiooni-kuraatorivoistlus/ 

Välkloeng PÕHITÕED | FUNDAMENTALS 1914-2014
XIV Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finaalvoor toimub 23. mail 2013 Eesti Arhitektuurikeskuse XXXV välkloengu raames. Välkloengul esitavad kuraatorivõistluse finalistid publiku ja žürii ees oma kontseptsiooni Eesti ekspositsiooni teostamiseks. Lisainfo: 
http://www.arhitektuurikeskus.ee/2013/04/24/valkloeng-pohitoed-fundamentals-1914-2014-toimub-23-mail-tallinnas/ 

Tervitades,
Carl-Dag Lige | press ja kommunikatsioon
carl-dag@arhitektuurikeskus.ee | +372 55 688 395
Eesti Arhitektuurikeskus | www.arhitektuurikeskus.ee
TAB 2013 | www.tab.ee 


Saatja: Carl-Dag Lige | Eesti Arhitektuurikeskus
Saadetud: 2. aprill 2013. a. 19:41
Teema: EAK pressiteade 02.04.2013 Algab XIV Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistlus

Pressiteade 02.04.2013

Eesti Arhitektuurikeskus 

Algab XIV Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistlus

Eesti Arhitektuurikeskus koostöös Eesti Arhitektide Liidu, Kultuurkapitali ja Kultuuriministeeriumiga kuulutab välja kuraatorivõistluse, mille eesmärgiks on leida parim idee ja kuraator Eesti ekspositsioonile XIV Veneetsia rahvusvahelisel arhitektuuribiennaalil, mis toimub 7. juunist 23. novembrini 2014 Veneetsias, Itaalias. Veneetsia arhitektuuribiennaali seekordseks peakuraatoriks on arhitekt Rem Koolhaas ning tema poolt valitud peateemaks “Fundamentals: Absorbing Modernity: 1914 – 2014”.

Arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni komissar Ülar Margi sõnul on Rem Koolhaasi sooviks rääkida seekord „arhitektuurist mitte arhitektidest“. „Koolhaas ootab Veneetsiasse põhjalikult läbi mõeldud ja uuritud ideid, mis käsitlevad arhitektuuri arengut viimase saja aasta (1914-2014) vältel. Remi eesmärk pole kindlasti keskenduda pelgalt ajaloole. Pigem soovib ta just tuleviku tarbeks alla kriipsutada need „head ja vead“, mida arhitektuuri globaliseerumine on viimase saja aasta jooksul kaasa toonud,“ märgib Mark.

Mark annab teemapüstitusele laiema mõõtme ning tõdeb: „Teatud mõttes seisame me uue ajastu alguses – globaliseerunud infotehnoloogiline maailm on jõuliselt sisenenud arhitektuurisfääri ning meie igapäevasesse elukeskkonda. Peame üle vaatama need alusväärtused, mis meie elu ja valikuid suunavad. Koolhaasi üleskutse naasta alustalade juurde ei ole klammerdumine minevikku, vaid pigem püüd läbielatust ja kogetust õppida, ning küsida, mis võiks olla tulevikuarhitektuuri alusväärtused. Eesti ekspositsiooni loomine annab võimaluse heita kriitiline ja analüütiline pilk ka siinse arhitektuurikultuuri muutumisele viimase sajandi vältel.“ 

KURAATORIVÕISTLUS
Kuraatorivõistlusest oodatakse osa võtma kunstiteadlasi, arhitekte ja arhitektuuriga seotud erialade esindajaid. Võistluse eesmärk on leida parim idee ja kuraator Eesti ekspositsioonile XIV Veneetsia rahvusvahelisel arhitektuuribiennaalil. Ideekavand peaks olema üldkuraatori mõtteid arvestav, globaalselt aktuaalne ja käsitlema olulisi aspekte Eesti viimase saja aasta ja tänase Eesti arhitektuuri mõttes ja praktikas.

VÕISTLUSTINGIMUSED
Kuraatorivõistlus on kaheetapiline, millest esimene on anonüümne. Osalejatel tuleb saata e-kiri 5000tm ideekirjeldusega Eesti Arhitektuurikeskusesse hiljemalt 2. maiks 2013. Kuraatorivõistluse tingimused on täismahus allalaetavad Eesti Arhitektuurikeskuse kodulehelt www.arhitektuurikeskus.ee.

TULEMUSED
Kuraatorivõistluse tulemused tehakse avalikuks hiljemalt 27. mail 2013 Eesti Arhitektuurikeskuse kodulehelwww.arhitektuurikeskus.ee.

KORRALDAJAD
Kuraatorivõistlust korraldab Eesti Arhitektuurikeskus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga. Koostööpartneriteks on SA Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.

LISAINFO
Lill Sarv
Projektijuht
Eesti Arhitektuurikeskus
+372 5676 0167
Lill@arhitektuurikeskus.ee 
www.arhitektuurikeskus.ee  

***
Carl-Dag Lige | press ja kommunikatsioon
carl-dag@arhitektuurikeskus.ee | +372 55 688 395
Eesti Arhitektuurikeskus | www.arhitektuurikeskus.ee
TAB 2013 | www.tab.ee


Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud