Meie Vanalinn: Vanalinna Seltsi hetkeseis ja tulevikuvisioon

oznorCOBR
Meie Vanalinn3

Kursuse “Koosloome ning kogukonnad” raames tegid Eesti Kunstiakadeemia tööstus- ja digitootedisaini eriala 2. ning 3. kursuse tudengid koostööd Vanalinna Seltsiga.

Meie Vanalinn

Tudengite lähteülesandeks oli algatada ühiste eesmärkide loomise protsessi Vanalinna Seltsi kogukonnas, tutvuti Tallinna vanalinna olustiku ja elanike võimalustega osaleda kogukonna tegemistes.

Koostöö raames viidi läbi uuring kogukondade teemal, 24 intervjuud Vanalinna Seltsi liikmetega ning kaheosaline koosloome töötuba, kus teadvustati liikmete rolli ja läbi rollimängu mõtestati “pinkide pikendamise ja pinkide vahelise” liikumise protsess.

Uuringu tulemiks on kokkuvõttev raport, milles kajastuvad töötoast kerkinud arutelude järeldused ning ideed ja soovitused tulevikuks. EKA disainiteaduskonna koostöö Vanalinna Seltsiga sai alguse juba 2021. aasta sügisel, kui tekstiiliosakonna eestvedamisel loodi “Sotsiaalse innovatsiooni disaini” kursuse raames pop-up kogukonnaruum Saiakangi tänavale. Projekti tulemusena viidigi loodud idee ellu: Saiakangi 2 aadressil tegutseb alates septembrikuust kogukonnaruum seltsi ürituste läbiviimiseks.

Tudengid: Helen Bender, Karolin Eks, Mariann Hendrikson, Anette Jaaniso, Risto Tepper, Kaisa Uik

Juhendajad: Eva Liisa Kubinyi ja Maria Pukk

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud