Muinsuskaitse aastaraamat 2023 on ilmunud

Foto: Muinsuskaitseamet

Kord aastas ilmuv muinsuskaitse aastaraamat annab ülevaate Eesti kultuuripärandi hetkeseisust arhitektuurist arheoloogiani. Lisaks möödunud aasta suurematele restaureerimistöödele ja uhkematele leidudele leiavad kajastamist päevakajalised teemad nagu Estonia teatri juurdeehitus või tehisintellekti kasutusvõimalused muuseumides ja muinsuskaitses. Tänavuse trükise kaanestaariks on rüütelkonna hoone barokne laemaaling, mis oma 60 ruutmeetriga on Eestis leitutest suurim.

„Muinsuskaitse aastaraamat ilmub tänavu juba 20. korda. Selle ajaga on trükis võetud omaks ka väljaspool eriala ringkonda. See sobiks lugemiseks kõigile, kes vaatavad huviga vastrestaureeritud maju või elavad kaasa maapõuest leitud aarete saatusele,“ ütles aastaraamatu toimetaja Liina Jänes.

Vastvalminud trükise sisukorraga saab tutvuda siin.  Alates mai lõpust saab trükist soetada Eesti Arhitektuurimuuseumist ja suurematest raamatupoodidest üle Eesti.

Muinsuskaitse aastaraamat on ilmunud alates 2004. aastast Muinsuskaitseameti, Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna ning Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakonna koostöös. Aastaraamatu väljaandmist toetab Kultuurkapital.

Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud