MUINSUSKAITSEAMETI 23.SÜNNIPÄEVAL TUNNUSTATI PARIMAID KOOSTÖÖPARTNEREID

14. oktoobril toimus Niguliste muuseumis Muinsuskaitseameti 23. sünnipäevaseminar „Kaitsmata pärand” koos sellele järgneva piduliku tunnustusüritusega koostööpartneritele ja kultuuripärandi hoidjatele.

Seminar keskendus seni veel kaitsmata kultuuripärandile ja riikliku kaitse olemusele. Arutleti teemadel, millised objektid ja ajajärgud vajaksid seaduse alusel kaitset ning kuidas kaitsta kultuuripärandit, mis jääb väljaspoole mälestiste nimekirja.

Tunnustusüritusel tänati parimaid koostööpartnereid, auhinnakarikad andis üle kultuuriminister Indrek Saar. 

Taas pälvisid tähelepanu EKA muinsuskaitseameti ja konserveerimise osakonna tublid vilistlased ning tänased tudengid ja õppejõud. Hästi restaureeritud kunstimälestise auhinna pälvis Viljandi Kutseõppekeskuses asuv Elmar Kitse seinamaal “Kolm neidu”, mille restaureerimistiimi kuulusid Hilkka Hiiop, Helen Volber, Johanna Lamp, Taavi Tiidor ja Erle Kaur. 

Aasta leiuks tunnistati Tallinnas Sauna 8 hoones talalagedel paiknevad maalingud, auhinna maalingute avastamise ja konserveerimise eest said Merike Kallas, Hilkka Hiiop, Kristiina Ribelus, Taavi Tiidor ja Erle Kaur.

Ülevaate kõikidest 2016.aasta auhunnasaajatest leiab Muinsuskaitseameti kodulehelt.

 

Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud