Näitus „T4 – Tallinn Timber Tower Terminal“ Tallinna Bussijaamas

Hääleta oma lemmikprojekti poolt bussijaamas kuni 15.10.2020

Milline peaks olema üks tuleviku bussijaam?

 

Tallinna Bussijaam unistab uuenemisest ja 2019. aasta sügisel esitati EKA tudengitele  küsimus, kuidas nemad tuleviku bussijaama näeksid?

Tulemusena saab sügisel Tallinna Bussijaama akendel tutvuda EKA tudengite näitusega „T4 – Tallinn Timber Tower Terminal“.

 

  1. aasta kevadsemestril viis Eesti Kunstiakadeemia koostöös Tallinna Bussijaamaga läbi uurimuse, mille eesmärgiks oli pakkuda Tallinna Bussijaama ja selle lähiala jätkusuutlikke tulevikuvisioone. Projekti raames toimus 3. kursuse arhitektuuri ja linnaplaneerimise erialastuudio “T4 – Tallinn Timber Tower Terminal”. Stuudio käigus analüüsiti selle linnaehituslikult olulise ala praegust olukorda, sinna sobivaid lisaprogramme, puidust kõrghoone võimalikkust ning puitkonstruktsiooni moodulite rakendusi.

 

Kuidas säilitada suureskaalalistes hoonetes inimlikkus ja intiimsus?
Projekti koostamisel keskendusid tudengid tulevikuvisioonile ja kindlasti aitas suurejooneliste kavandite loomisele kaasa see, et tudengid said end piirideta väljendada. Projektidel oli vaba eelarve ja neli küsimust, millele vastata: Kuidas luua liiklustihe transpordisõlm, mis oleks mugav kõigile kasutajatele? Kuidas kavandada puidust tehastoodetud mooduleid nii, et tulemuseks oleks paindlik ruumiprogramm ja linnaruum, kus ka suureskaalaliste hoonete puhul ei kaoks inimlik ja intiimne mõõde? Mille poolest erinevad avalikud, poolavalikud ja privaatsed ruumid? Kuidas mõjutab energiatõhusus hoone vormi ja selle kasutust?

 

Näitus valmis stuudio materjalide põhjal.
Osalejad: Eesti Kunstiakadeemia, Arhitektuuri ja Linnaplaneerimise osakond, 3. kursus.

Juhendajad: Siim Tuksam ja Sille Pihlak (arhitektuuripraksis PART); insenertehniline konsultant Adam Orlinski (Bollinger+Grohmann).

 

Mida rahvas arvab?

Alates sellest nädalast saavad külastajad tulevikulahendustele sõna sekka öelda oma lemmiku valimisega. “Tänases valguses on vara rääkida bussijaama ümberehitusest, aga kindlasti saavad projektid sisendiks Tallinna Bussijaama arhitektuurikonkursi lähteülesande koostamisel. Tore on see, et rahvas saab ka tuleviku bussijaama kohta praegu oma arvamust avaldada, seega ootame kõiki Bussijaama kavanditega tutvuma ja oma lemmikute poolt hääletama!“ kommenteerib EKA näitust Tallinna Bussijaama tegevjuht Airika Aruksaar.

Hääletuse tulemused teeme teatavaks 16. oktoobril, rahva lemmiku väljakuulutamise üritusel.

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud