NART ootab 31. augustini 2022/23 töötubade plaane

Foto: Tõnu Tunnel

Korje kunstiakadeemia töötubade planeerimiseks Narva kunstiresidentuuris kestab 31. augustini!

Narva kunstiresidentuur on loodud Kultuuriministeeriumi, Narva Gate OÜ ning Eesti kunstiakadeemia poolt 2015. aastal. Vaata täpsemalt.

Seni on kunstiakadeemia osakonnad planeerinud töötubasid Narva kunstiresidentuuris jooksvalt. Toimunud on maalipraktikaid, kirjutamislaagreid ja muid töötubasid, mis on toonud kunstitudengid piirilinnaga tutvuma. Edaspidi teeme plaane pikemalt ette ning seega kuulutame välja korje, mis on avatud selle suve lõpuni. Korjega jooksul palume kõigil EKA osakondadel teada anda oma ideest või mõttest korraldada Narva kunstiresidentuuris ja/või Narvas üht või teistmoodi tegevusi.

Korje tähtaeg: 31. august 2022

Planeeritav periood: 2022-2023 õppeaasta ja 2023. aasta suvi

Korje vorm asub SIIN

Narva kunstiresidentuuris saab ööbida kuni 20 inimest (tudengit ja õppejõudu kokku), kuid mugavam on väiksema grupiga. Keldrikorrusel on lisaks ühikate ja õppejõudude toale ka ühisköök, kus saab süüa teha ja istuda, sinna mahub korraga umbes 10 inimest. Lisaks on ka dušširuumid ja saun. Kaasa võiks võtta oma voodilinad, ning oluline on residentuurihoonest lahkudes jätta see sama korda kui tulles. Kokkuleppel ja võimalusel saab NARTi hoones kasutada ka tööruumi või -ruume. Kui on soovi nädala jooksul tehtud töö näituseruumides lühemalt või pikemalt eksponeerida, siis peaks see olema ka ideekorje ajal kirja pandud, ning aastaplaani tehes proovime soove arvestada. Samas oleme valmis ka aitama leida Narva linnas erinevaid pindu, kus saab nii tööd teha või siis töid eksponeerida. Ühikatubade ja köögi kasutamine osakonnale lisakulusid ei too. Kui aga õppejõud soovivad ööbida mujal, näiteks külaliskorteris, siis tuleb osakonnal see võimalus leida.

Narva kunstiresidentuuri residentide töö kui ka näituseprogrammi eelduseks on tugev side Narva kohaliku konteksti ja elanikega. Seega peavad ka NARTis toimuvate töötubade sisu olema tugevas seoses Narva, residentuuri, kohalike elanike ja nende vajadustega. Näiteks võib töötoa planeerimiseks võtta inspiratsiooniks NARTi ja Narva praktiliste vajaduste nimekirja või siis välja pakkuda muid teemasid, mis narvakatele korda läheksid.

Planeerime enamus töötubasid just õppeaasta vahenädalatele oktoobris, jaanuaris, märtsis ja ka suvisel perioodil. Samas võivad jääda mõned tegevused ka nii-öelda avatud aegadele. Osakondadel palume oma idee läbi mõelda ja saata kogu tegevuse täpne kirjeldus s.h töötoa toimumise kuupäevad, õpilaste arv, õppejõudude nimed ja kas nad ööbivad residentuuris, töötoa teema, ülesehitus ja tulemused, õppetöö vorm, milliseid ruume oleks soov töötoa läbiviimiseks kasutada jne. Korje tulemused vaatab üle komisjon, kuhu kuuluvad dekaanid, NARTi juhatus ja juhataja. Vastavalt laekunud ettepanekute mahule ja kvaliteedile teeb komisjon pakkumiste hulgast valiku. Komisjonil võib teha ettepanekuid, kuidas töötoa plaani täiendada, et see NARTi programmi paremini sobiks nii sisu kui ruumide poolest.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud