Narva kunstiresidentuuri 2024. avatud konkurss

Narva kunstiresidentuur kuulutab välja avatud konkursi  2024. aasta kunstiresidentide leidmiseks. Seekord on pakkumisel umbes tosin residentuuri põhiprogrammis ja 3 stipendiumiga residentuuri avaliku ruumi installatsioonide loomiseks Euroopa-Vene piirilinnas Narvas. Tähtaeg on 30. september.

Narva kunstiresidentuur (NART) on 2015. aastal loodud kultuuriplatvorm, kus korraldatakse residentuure, näituseid, loenguid ja hariduslikke töötubasid.Tegemist on tegevuste kogukonnaga, vaata lühikest videot maja kohta siit. Rahvusvaheline residentuuriprogramm on avatud kunstnikele, kes tegutsevad mitmesugustes valdkondades, nagu kunst, muusika, etenduskunst, arhitektuur, disain, film, kirjandus, kureerimine jm. Kunstnikud on oodatud tegema interaktiivseid, sotsiaalselt tundlikke ja/või kogukonnapõhiseid tööd, mis oleks aktuaalne ka Narvas. Fookus on kunstipraktikatel, kus kaasamine on osa protsessist.

Näiteks 2023. aastal lõi Taani kunstnik Kristian Sverdrup koos oma meeskonnaga kunstilise bussipeatuse pingi, Saksa kunstnik Elke Renate Steiner pidas oma residentuuri igal nädalal kaks koomiksitöötuba. Jaapani duo Reico Motohara ja Kabo kutsuvad kohalikke elanikke koos kunstnikega kokkama, et koguda nende lugusid.

Lisaks residentuuride põhiprogrammile kutsub Narva kunstiresidentuur kolm kunstnikku või loomingulist duot looma Narva avalikku ruumi skultuuri või installatsiooni. Kahe kuu pikkuse residentuuri vältel on ette nähtud 35 eurot päevaraha, reisimise eelarve ja 1000 euro suurune eelarve teose produktsiooniks.

Avatud konkursi tähtaeg on 30. september kell 23.59 (Eesti aja järgi). Tutvu avatud konkursi tingimustega ja juhistega siin: https://www.nart.ee/en/open-call-2024/

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud