Narva kunstiresidentuuris konkursid

Narva kunstiresidentuuris on konkursile oodatud projektid.

Konkursi tähtaeg on 7. juuni kell 23:59 Eesti aja järgi.

Narva kunstiresidentuur (NART) on kultuuriplatvorm, mille keskmes on rahvusvaheliste kunstiresidentuuride korraldamine, kuid olulisel kohal on ka avalik programm. Loome- ja külastuskeskkonnana on programmi osaks kunstinäitused ning kunstile suunatud töötoad, loengud ja muud avalikud üritused ning ürituste sarjad. NART soosib kultuuridevahelist sünergiat ja valdkonnaülest koostööd, ning muudab Eesti kunstielu rahvusvahelisemaks. NARTi fookuseks on samuti püüd leida paremat kontakti kohaliku kogukonnaga.

NART asub Eesti-Vene piiril Narvas ajaloolises Kreenholmi asumis historitsistlikus villas, mis algselt ehitati Kreenholmi Manufaktuuri direktorile. Hoone esimesel korrusel on galeriivalgustitega varustatud näitusesaalid, teisel korrusel on retrohõnguline kinosaal. Näitusesaalid on jaotatud mõtteliselt kaheks. Pikemaajalised näituseprojektid asuvad hoone idatiivas (200m2), kuhu on võimalik panna ka mahulisi teoseid. Hoone lääneosas on paar mitmeotstarbelist saali, kuhu sobivad eeskätt seintele paigutatavad teosed. Vaata plaani ja pilte siit.

NART ootab ka projekte, mis kasutavad näiteks Kreenholmi tehase territooriumi või Narva linnaruumi.

NART pakub projektidele oma kultuuriplatformi, atraktiivset näituse- ja ürituspinda, näituse järelvalvet ning informatsiooni jagamist oma kommunikatsioonikanalite kaudu. Kulud, mis on seotud näituse ülespaneku, produktsiooni, kommunikatsiooni või ürituste korraldusega katab projekti autor. NART saab väljastada kinnituskirja toetuste taotlemiseks. Projektimeeskonnalt oodatakse, et nad on projektiga seotud kuni näituste või ürituste lõpuni. Näituseprojekti puhul oodatakse, et taotleja pakub välja ka näitusega kaasaskäivad sündmused ja/või haridustegevused. Samas võib esitada ka projekte veel arengujärgus ideedest, kus koostöös NARTi tiimiga moodustatakse terviklik plaan. Väljapakutud projektid võivad alata 2023. aasta sügisest, ning näituse- ja ürituseplaan koostatakse kuni 2024. aasta lõpuni. NARTi programmi konkursi projekte hindab žürii.

Konkursil osalemiseks tuleb saata üks (1) fail (maksimum 10 MB), mis sisaldab:

– taotleja nime ja kontaktandmeid
– projekti kirjeldust (2000-2500 tm)
– näituseprojekti puhul teoste kirjeldusi
– projektiga seotud visuaalset materjali (kuni 5 fotot / joonist)
– projekti finantsplaani ja kuidas kulusid plaanitakse katta
– näituse ja/või sündmuse jaoks kasutatavat tehnikat, eritingimusi ja muu vajaminevat
– näituse ja/või sündmuse eelistatud toimumisaega ja kestvust
– osalevate kunstnike, partnerite, ekspertide, kuraatorite jt lühitutvustusi ning võimalusi linke portfooliotele.

Failid saata meilile residentuur@artun.ee.
Taotlused palume esitada inglise või eesti keeles.

Lisainfo:
Arina Jegorova
Narva kunstiresidentuuri assistent
+372 56265903
arina.jegorova@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud