Nele Marie Tiidelepale “Noor Tartu” 2022 aasta projekt

Nele Marie Tiidelepp. Foto: Nele Tammeaid

Näituse „Noor Tartu“ komisjon valis 2022. aasta projektiks 2020 a. EKA Noore Kunstniku Preemia laureaadi ning EKA vabade kunstide installatsiooni ja skulptuuri eriala vilistlase Nele Marie Tiidelepa esitatud näituseidee.

Komisjoni kuulusid Tartu Kunstimuuseumi direktor Joanna Hoffmann, näituste osakonna juhataja Indrek Grigor, kaasaegse kunstikogu hoidja Julia Polujanenkova, graafikakogu hoidja Kadri Mägi, näituste koordinaator Kristlyn Liier, muuseumipedagoog Kristel Sibul ja kuraator Mae Variksoo.

Konkursile esitatud näituseidee pealkirjaga „Keda saab ainult igatseda“ pakub huvitavat kombinatsiooni tekstuaalsest ning ruumilisest lähenemisest, käsitledes ühtaegu nii ajakohaseid kui ajatuid, isiklikke ja üldinimlikke teemasid. Ideekavand pälvis žürii ühehäälse toetuse.

Tiidelepa loomingut iseloomustavad ühtaegu nii intiimsus kui universaalsus. Läbivalt on tema loomingus olulisel kohal olnud keha ning ruumi omavaheline suhestumine.

Näitus toimub Tartu Kunstimuuseumi III korruse projektiruumis vahemikus 18.02. – 10.04.2022. Näitusesari sai alguse 2017. aastal ning selle eesmärgiks on populariseerida ning toetada Tartuga seotud noorte kunstnike loomingut. Varasemalt on „Noore Tartu“ näituseprogrammis esitletud Sten Eltermaa, Keiu Maasiku, Mirjam Hinni ning Siiri Jürise loomingut.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Nele Marie Tiidelepp TASE ’20-l 

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud