Noore Skulptori Preemia 2024 konkursi tähtaeg on 14. jaanuar

Fotol Loora Kaubi teos

EKA installatsiooni ja skulptuuri osakond kuulutas välja Noore Skulptori Preemia 2024 konkursi.

Konkurss toimub nagu varasemalt kaheastmelisena – nõustamis- ja lõppvooruna. Osalejaid oodatakse kogu EKA vabade kunstide tudengkonna seast.

Konkursi lõppvooru tähtaeg on 14. jaanuar, 2024

Konkursile esitatud kavand peab sisaldama teose pealkirja, idee kirjeldust (kuni 1000 tm) ning visuaalset materjali (kavand või joonis, vajadusel lingid helile või videole) koos infoga teose mõõtmete, kasutatavate materjalide ja teostamise/installeerimise kohta. Kogu info palume esitada koondatuna ühte pdf faili.

Konkursile on palutud osalema üksikautorid 2023. a. valminud teose, selle edasiarenduse või ka valmiva uue teosega. Jagatud autorluse või grupitööna valminud ideed arutamisele ei tule.

Kavandid ja sellega kaasneva saab üles laadida siia.

Noore Skulptori Preemia näitusel EKKM-is, 29.02–11.03, 2024

Esitatud tööde põhjal valib komisjon välja 8-10 teost, mida eksponeeritakse Noore Skulptori Preemia näitusel EKKM-is, 29. veebruar -11. märts, 2024. Näituse avamisel tehakse teatavaks Noore Skulptori Preemia 2024 laureaat. Sellekohase otsuse langetab 5-liikmeline korraldajatest sõltumatu zürii.

Alates 2012. aastast välja antav Noore Skulptori Preemia ja sellega kaasneva näituse eesmärk on esile tõsta ja tunnustada skulptuuri ja installatsiooniga tegelevate noorte kunstnike erialast tegevust.

Noore Skulptori Preemia on varasemalt pälvinud Hanna Piksarv, Sten Saarits, Anna Mari Liivrand, Johannes Valdma, Rosa Violetta Grötsch, Johannes Luik, Siim Elmers, Sarah Nõmm, Junny Yeung ja Mara Kirchberg.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud