OGH „Eristamatuse alad“ EKA Galeriis 9.03.–01.04.2017

9. märtsil kell 18.00 avatakse EKA galeriis uus näitus, OGH “Zones of Indistinction”/ “Eristamatuse alad”.

Näituse avaõhtul peavad kunstnikud EKA Galeriis ka oma loomingut tutvustava ettekande.

“Eristamatuse alad” on kunstnikeduo OGH pikemaajalise ja igapäevaseks praktikaks saanud projekti üks peatükkidest. Kunstnikud toovad näitusesaali objektid, mis kehastavad või on kehastanud kunstnike püüdlusi elada enesele kehtestatud reglemendi kohaselt nii, et igapäevaelu muutub reglemendist eristamatuks. Sellise jäiga elukorralduse taga ei ole masohhistlik ihalus end iga hinna eest piirata või reegleid järgida, vaid paradoksaalne soov kehtestatud korrast vabaneda. Kunstnikke on muuhulgas mõjutanud näiteks Hakim Bey ajutiste autonoomsete tsoonide (temporary autonomous zones) kontseptsioon, folk-poliitilised vastupanustrateegiad, aga ka kreeka-rooma ja uusplatonistlikust kristlikust kultuurist tuntud askeesi käsitlevad ideed.

OGH on Paige Früchtnicht ja Greg Ponchak.

Paige Früchtnicht (1994) on USAst Columbusest (Ohio) pärit kunstnik, kirjutaja ja kuraator, kes hetkel elab Amsterdamis.
Greg Ponchak (1991) on USAst Clevelandist (Ohio) pärit kunstnik, disainer ja kuraator, kes elab hetkel Amsterdamis. Viimased kolm aastat on ta olnud Columbuses tegutseva Skylab Gallery üks koordinaatoritest.

Näitus on avatud kuni 1. aprillini.

Kunstnikud tänavad oma perekondi, Skylabi peret, Matthew Flegle’it, Michael Hemeryt and Seattle’i militariseerunud politseid.

Jaga sõpradega:

Postitas Keiu Krikmann
Viimati muudetud