Peaminister avas EKA TASE ’21 lõputööde festivali

Kaja Kallas TASE '21 avamisel. Foto: Silver Tõnisson
TASE 21 avamine downs01
TASE 21 avamine downs03
TASE 21 avamine downs04
TASE 21 avamine downs05
TASE 21 avamine downs06
TASE 21 avamine downs07
TASE 21 avamine downs08
TASE 21 avamine downs09
TASE 21 avamine downs10
TASE 21 avamine downs11
TASE 21 avamine downs12
TASE 21 avamine downs13
TASE 21 avamine downs14
TASE 21 avamine downs15
TASE 21 avamine downs02
EKA TASE '21 avamine. Fotode autorid on Solveig Jahnke, Silver Tõnisson ja Kaido Kruusamets

Peaminister avas EKA aasta suursündmuse, rõhutades noorte loojate olulist rolli.

Eile avati Eesti Kunstiakadeemia aasta suursündmus, lõputööde festival TASE ‘21, kus tervitas noori värskeid kultuuriloojaid ka peaminister Kaja Kallas.  See oli peaministri esmakordne külastus EKAsse, kus ta tutvus hoonega ja lõputööde näitusega.

FOTOD avamise galeriile

Oma tervituskõnes rõhutas peaminister Kallas EKA rolli elukeskkonna kujundajate koolitajana:
“Kunstiakadeemial on tähtis roll – siin õpetatakse elukeskkonna kujundajaid. Teil on kanda oluline osa selles, et meie elukeskkond saaks inimsõbralik, kultuurisõbralik ja kannaks neid väärtusi edasi. Oluline aspekt on ka see, et EKA-s õpib palju välistudengeid, kes saavad ühel päeval Eesti saadikuteks väljaspool Eestit. Näen, kui ägedaid võimalusi Kunstiakadeemia pakub ning kui uhked on lõpetajad selle üle, et on saanud selles koolis õppida.”

Avamisel pidas kõne ka EKA rektor Mart Kalm sõnades:
“Nii erakordsel aastal on Kunstiakadeemia lõpetajad suutnud välja panna sellise erakordselt tugeva lõputööde näituse. Kui ma mõtlen eelmise aasta lõputööde näitusele, siis seal oli oma pitser sellel šokil ja ehmatusel. Kõik olid natuke nagu peatud. Aga tänavu on kõik juba harjunud ja kõik oskavad kas kriisiga suhestuda või suudavad sellest üle olla. Ükskõik, kas on pinget ja valu, kas on saadud kriisist inspiratsiooni või on hoopis süda kõvaks tehtud ja on tegeletud oma asjaga, vaatama kõigele. Kõik on võimalik kasutades strateegiat ja tarmukalt. Ja ongi äge, et te nii eriliselt olete käitunud ja see teebki teid täna suureks.”

Noore kunstniku ja Noore tarbekunstniku preemiad 2021

TASE ‘21 avamisel jagati ka tänavused Noore kunstniku ja Noore tarbekunstniku preemiad.  Noore kunstniku preemia saaja valitakse TASE näitusel osalevate kunstnike seast ning žürii hinnangul on 2021 vabade kunstide lõpetajatest preemia vääriline Karolin Poska. Äramärkimise pälvisid veel Katrin Enni, Silvia Sosaar, King Wai Cheung (Hong Kong) ja Denisa Štefanigová (Tšehhi).  Noore tarbekunstniku preemia saaja valiti Disainiteaduskonna erialade seast ning selle pälvis disaini ja rakenduskunsti keraamika eriala magistrant Amie Nga Man Chan (Hong Kong). Komisjon tõi eraldi esile veel ka Ingrid Helena Pajo ja Ismini Pachi lõputöid tekstiilidisaini ning ehte- ja sepakunsti erialadelt. Preemiate suuruseks on 1500€.

TASE ‘21

EKA igakevadine lõputööde festivalil TASE, mille keskmes on magistritööde näitus, osalevad vabade kunstide, arhitektuuri, disaini ja kunstikultuuri magistrantuuri lõpetajad, lisaks toovad tänavu oma loomingu publiku ette mitmete erialade bakalaureuseastme lõpetajad. Peanäitust saadab mitmekülgne programm erialanäituste, kaitsmiste, TASE FILMi jpm põnevaga.

Suurem osa TASE ‘21 peanäituse teoseid on eksponeeritud EKA hoones, sh EKA Galeriis ja Väligaleriis. Patarei Merekindluses on väljas kaasaegse kunsti, muinsuskaitse ja konserveerimise, ehtekunsti ning keraamika lõputööd. Vent Space’is, ARS Kunstilinnakus saab näha kaasaegse kunsti ja tekstiili magistritöid ning Lastekodu 1 galeriiruumis maaliosakonna lõputöid.
TASE ‘21 on avatud 29.5.–18.6., teisipäevast pühapäevani kella 12.00–18.00. ARS Kunstilinnakus ning Vent Space projektiruumis on näitused avatud kuni 13.6.

TASE ‘21 veebinäitus avatakse 18.6

tase.artun.ee

Kogu TASE ‘21 festivali programm

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud