Piret Hirv ja Eve Margus on Edgar Kanti medali autorid

Edgar Kanti medali autorid on Piret Hirv ja Eve Margus

Esmakordselt üle antud Edgar Kanti medali kavandi ja teostuse autorid on EKA ehte ja sepise õppejõud ja kunstnikud Piret Hirv ja Eve Margus.

Eesti teaduste akadeemia üldkogul anti 20. aprillil üle Edgar Kanti nimeline medal sotsiaalteaduste valdkonnas akadeemik Urmas Varblasele. Samuti anti üle kaks Eesti teaduste akadeemia medalit: endisele Eesti teadusagentuuri juhatuse esimehele Andres Koppelile ja endisele akadeemia kirjastuse juhile Virve Kurnitskile.

Geograafi, majandusteadlase ja Tartu ülikooli rektori Edgar Kanti (21.02.1902-16.10.1978) nimeline medal on loodud 2020. aastal tunnustusena tänapäeva sotsiaalteadlastele. Edgar Kant andis omal ajal väärika panuse teaduste akadeemiale ja Eesti teadusesse, aga ka selle viimisele rahvusvahelisele tasemele.

Medal on valmistatud hõbedast, mille üks detail on oksüdeeritud, teine kullatud. Viirutatud, saagimisjälgedega osa kujutab maastikku (linn, ümbrus, inimesed) ja tähistab Edgar Kanti tegevust geograafina laiemas tähenduses. Alumine kullatud detail viitab kuuluvusele ja väljaandjale – teaduste akadeemiale.

Lähemalt asjast

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud