Rainer Kasekivi edukas Eesti Panga mündikonkursil

Rainer Kasekivi "Puri"

Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna II kursuse tudengid kujundasid Eesti Panga korraldatud konkursi raames hansalinn Pärnu meenemündi kujundusi. Koostööprojekti raames loodi graafilise disaini osakonnas kursus, mis keskendus heraldikale ja müntide kujundamisele doktor Ivar Saki juhendamisel. Konkursil pälvis kolmanda koha tudengi Rainer Kasekivi kujundus “Puri”.

Kursuse jooksul toimus Pärnu linna ekskursioon, Eesti Panga muuseumi külastus, Ivar Saki loengud raha kujundamisest, professor Indrek Sirkli ja dotsent Ott Kagovere juhendatud vaheülevaatused ning esitlused Eesti Panga esindajatele.

Hansalinn Pärnu auks emiteeritav meenemünt on osa Eesti hansalinnade mündiseeriast. Kolmanda koha saavutanud Rainer Kasekivi kujundustöö “Puri” eesmärgiks on näidata koostööd inimese ja looduse vahel, esitledes linna kui edasiliikuvat ja ajalugu väärtustavat keskkonda. Purje motiiv viitab veel nii liivarannale kui ka sillerdavale merele. Kasekiviga jagab kolmandat kohta konkursil Heino Prunsvelt, teise koha saanud töö autor on Kristen Ukanis ning esimese koha saavutas Aidi Mesi kujundus “Kurss Pärnule”. 2019. aastal emiteeriti hansalinn Viljandi meenemünt, mille kujundas osakonna vilistlane Elisabeth Juusu.

Meenemünte kujundasid kursusel veel: Aleksander Alev, Erik Risto Merisalu, Gert-Rasmus Rannamets, Jaan Pavliuk, Kristjan Prik, Jekaterina Kožemjatšenko, Kertu Kibal, Kertu Klementi, Karl Kevad, Nora Pelšs, Polina Zahharenkova, Saara Kuum, Anna Legrand, Urmet Piiling, Kristi Jaago.  

Teate koostas Sandra Nuut
Disainiteaduskond, graafilise disaini osakond

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud