Raestipendiumi saajate seas EKA doktorandid ja magistrant

Raestpendiaadid: Mattias Malk, Markus Puidak, Anna Roomet

Tänavu kevadel toimus kolmandat korda Raestipendiumi konkurss, millega Tallinn tänab ja tunnustab linnaeluga seotud teemasid uurivaid magistrante ja doktorante. Stipendiumi pälvib sel aastal 13 tudengit. 

Eesti Kunstiakadeemia üliõpilastest peeti tunnustamise vääriliseks magistrant Anna Roometit ja doktorant Mattias Malki. Tallinna Ülikoolist said Raestipendiumi magistrandid Teele Kaljurand, Palmi Lahe, Kadi Karmen Kaldma ja Hannes Nagel. Taltechist pälvisid stipendiumi magistrandid Carolina Groisman, Karl-Johan Jakobson, Martin Talvik, Masato Kagiwada, Meeri Nurk ja Robert Männa ning Taltechi doktorant Maarja Kask. Raestipendium magistrantidele on 1000 eurot ja doktorantidele 1500 eurot.

Lisaks Raestipendiumile otsustas linn tunnustada Eesti Kunstiakadeemia üliõpilast Markus Puidakut Anton Uessoni nimelise stipendiumiga. Nimetatud stipendium määratakse üliõpilasele, kes on õppetöös saavutanud väljapaistvaid tulemusi Tallinna jaoks olulistel teemadel linnaplaneerimises või sellega seotud vallas arhitektuurse projekti, disainilahenduse või urbanistliku uurimuse näol. Antud stipendiumi suuruseks on 1000 eurot.

„Stipendiumile saavad kandideerida magistrandid ja doktorandid, kelle uurimistöö teema seondub Tallinna kui kohaliku omavalitsuse tegevusvaldkondadega, on linnaelu korraldamise seisukohast praktilise väärtusega ja aitab kaasa linna ees seisvate küsimuste lahendamisele,“ selgitas abilinnapea Aivar Riisalu. „Linnaasutused pakkusid omalt poolt välja laias valikus teemasid, seda nii hariduse, keskkonnahoiu, ettevõtluse, strateegilise planeerimise kui ka paljudes teistes valdkondades. Hea meel on näha, et mitmed neist teemadest said uurimistöödega kaetud ja lisandus ka ülikoolide ja tudengite endi valikuid. Kokkuvõtteks keskenduti tänavu eelkõige linnakeskkonnale, linnaruumile ja ökoteemadele.“

Stipendiumile kandideeris kokku 19 õppurit. Stipendiumikomisjon, kuhu kuulusid linna ametiasutuste esindajad, otsustas stipendiumiga tunnustada 13 uurimistöö autoreid.

Tallinna linn tänab ja tunnustab kõiki stipendiaate ja nende juhendajaid. Kui varasemalt on korraldatud pidulik vastuvõtt Jaan Poska majas või Raekojas, siis seekord antakse stipendiumid koroonaolukorrast tingituna üle individuaalselt.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud