SAAGEM TUTTAVAKS! ERKI 2022: neli küsimust neljast aastakümnest

Foto: Katarina Sarap

ERKI moeshow tähistab sel aastal oma 40. sünniaastat ja selle puhul sukeldume möödunud 40 aasta popkultuuri erinevatesse kihtidesse. Küsime igalt finalist-disainerilt 4 küsimust ja uurime nende eelistusi, mälestusi, meeldimisi viimasest neljast aastakümnest. Kolmandas osas tutvume Eneken Johansoni, Laura Luize Valtere ning Merily Mikiveri ja Marion Mölderi disaini duoga. 

 

Moelooja Eneken Johanson. Foto: erakogu

 

Eneken Johanson, Eesti Kunstiakadeemia moedisaini kolmanda kursuse üliõpilane, esitleb ERKI 2022 showl oma kollektsiooni “WHO LET THE DUST OUT?”.

Millist moetrendi 80ndatest kannaksid ka tänapäeval?

Nahkjakki.

Millise “The Clueless” tüdruku garderoobi sooviksid sa endale: Cher, Tai või Dionne?

Dionne

Kas sa arvad, et low rise teksad peaks tegema comebacki?

Eks nad juba ongi teinud.

Milline neist trendidest oleks võinud olemata olla võinud: ripped jeans, gladiaator sandaalid, peplum pluusid, haarempüksid?

Haarempüksid

 

Moelooja Laura Luize Valtere. Foto: erakogu

 

Laura Luize Valtere on Läti Kunstiakadeemia moedisaini tudeng. Selleaastasele ERKIle tuleb ta oma kollektsiooniga “Self-Portrait”.

Kui sa saaksid valida, kellele kostüüm disainida 1985. aasta filmist The Breakfast Club, siis kas su valik oleks pigem Allison Reinolds või Claire Standish? 

Ma riietaksin pigem Allison Reinoldsi  – lisaksin gootistiilile midagi armsat.

Millise The Clueless tüdruku garderoobi sooviksid sa endale: Cher, Tai või Dionne?

Ausalt öeldes, ma ei valiks kellegi garderoobi, need pole väga minu stiilis ja ma arvan, et ma ei kannaks nendest midagi. 

Kas sa arvad, et madala pihaga teksad peaks tegema comebacki?

Kui kellelegi need meeldivad, siis nad võivad neid kanda ja nautida. Ma isiklikult ei ole teksade fänn, veel vähem meeldivad mulle madala pihaga teksad. Siiski mul on alati tore näha inimesi, kellele need sobivad. 

 

Moeloojad Merily Mikiver ja Marion Mölder

 

Merily Mikiver ja Marion Mölder on mõlemad Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiili eriala tudengid. ERKIl esitavad nad oma ühist kollektsiooni “UTE”. 

Kuidas sa riietaksid 80ndatest tuntud seriaali Knight Rider peategelast Michael Knighti tänapäeval?

Merily: Kindlasti ei kaotaks ma ta ikoonilist nahktagi, aga võib-olla tavaliste värviliste triiksärkide asemel paneks sinna alla mõne mõnusa linase heleda särgi. Kindlasti lisaks ka ehteid. 

Marion: Nõustun Merilyga – nahktagi peab jääma! Alla näiteks klassikaline must/valge t-särk, jalga mingid eriti ägedad tossud.

Millise The Clueless tüdruku garderoobi sooviksid sa endale: Cher, Tai või Dionne?

Merily: Matke mind Cheri sõidueksami outfitis!

Marion: Cher!

Kas “Kontor”, “Ämblikmees” või “X-mehed”?

Merily: “Kontor”!!!

Marion: Armastan fantaasiat, seega “X-mehed”.

Milline neist trendidest oleks võinud olemata olla võinud: ripped jeans, gladiaator sandaalid, peplum pluusid, haaremipüksid?

Merily: peplum pluusid.

Marion: pigem peplum pluusid.

 

ERKI moeshow toimub sel aastal 11. juunil oma loomekodus Eesti Kunstiakadeemias. Piletid on saadaval Piletilevis

Eesti Kunstiakadeemia iga-aastase moesündmuse ERKI toimumist toetavad sel korral Viru Keskus ja Eesti Kultuurkapital. Oleme südamest tänulikud ja kohtumiseni ERKIl!

 

Jaga sõpradega:

Postitas Triinu Lamp
Viimati muudetud