Selgunud on 2024. ERKI Moeshow finalistid

Tänavuse ERKI Moeshow finalistid on selgunud!

ERKI Moeshow 2024 konkursile laekus kokku 25 kavandit, mille hulgas olid esindatud nii Eesti, Leedu, Tšehhi kui ka Ukraina disainerid.  Esitatud kavandite seast valis 13- liikmeline eelžürii välja need, kelle kollektsioonid pääsevad juba 18. juunil Eesti Kunstiakadeemia üliõpilaste poolt loodud ERKI Moeshow lavale. 

Konkursile esitatud kavandeid hindas 13- liikmeline eelžürii, kelle hulka kuulusid Eesti moeloojad Lilli Jahilo, Aivar Antonio Lätt, Kätlin Kikkas ja Annika Kiidron, moekunstnik ja stilist Sille Randviir, aksessuaarikunstnik ning Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Kristiina Nurk, maali- ja installatsioonikunstnik Kristi Kongi, kostüümikunstnik Kärt Ojavee, moekunstnik Äli Kargoja, moelooja ja ERKI endine võitja Karin Kreek, kunstnik Marita Liivak, veebiajakirja Portail asutaja Aljona Eesmaa ning mullune ERKI korraldustiimi liige Anna Luther.

Stilist ja moekunstnik Sille Randviire sõnul oli hea meel näha erineva näoga kollektsioone, mis ei põhinenud vaid trendidel. Küll aga sooviks Randviir näha ka protsessi, mil moel on moejoonistusteni jõutud ning kust on tulnud ideed lõigeteks. “Joonistamisoskust ma kõige olulisemaks küll ei pea, aga juba esitlus eelžüriile on oluline mõistmaks kollektsiooni võimalikku lõpptulemust ja kvaliteeti.” Ühtlasi soovitab Randviir disaineritel pidada nõu stilistiga, kelle vaade lisab kollektsioonile värske ilme, milleni pidevalt loomeprotsessis olnud disainer ise jõuda ei pruugi.

ERKI Moeshow kahekordsest võitjast moeloojal Annika Kiidronil on rõõmustas, et ka seekord laekus konkursile palju silmapaistvat ja isikupärast loomingut. “Võimsad kontseptsioonid ja tundlikud värvi- ja tekstuuriharmooniad. Võrsunud narratiivid olid aktuaalsed ja kaasahaaravad.” Kiidronit kõnetasid eriti katsetused taaskasutamist ootava materjaliga. Ta lisas, et valikul ei keskendunud ta eraldi üksikutele sähvatustele kollektsioonides, vaid otsis kõnekaid ja inspireerivaid tervikuid.

Eelžürii otsusega pääsevad seekordsele ERKI Moeshowle oma kollektsioone esitlema (suvalises järjekorras):

Katariina Seepter  “AIA”

Mairo Seire ”FILO”

Alice Pärtelpoeg “OF SCARCITY”

Kristina Oja “I WAS LOST”

Pauline Ööpik “IN THE CRADLE OF EMBRACE”

Arminas Rimkus “Save our souls”

Jaagup Kaiv “DECLINING HUMANITY”

India Maria Emilia Kiisler “KOHALIK TULNUKAS”

Meeli Kombe “mullu”

Britten Pärkson “Harmony and discord”

Joanne-Heleene Sõrmus “Frame of mind”

Anna Abrosimova & Helina Raud  “Fallen Angel”

Helen Tambla “Soilpiercer”

Anna-Maria Beketova “ECHOES OF CONCEALMENT”

Lada Mačková, Lea Hartmannová “TEXTILANA”

Grete Kangro ja Kristiina Johanna Hiltunen “MISS PARLAMENT 2024”

Igal aastal on ERKI  publikut üllatanud põneva ning päevakajalise teemavalikuga.  2024. Aasta ERKI Moeshow pakub publikule mõtlemapanevat kogemust, kompides piire reaalse maailma ning illusioonide vahel. Lähemalt juba pea!

ERKI Moeshow leiab aset  18. juunil Eesti Kunstiakadeemia peahoones, kus kohtuvad nii oma ala professionaalid kui kodumaise moekunsti huvilised. Kõik on oodatud!

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud