Selgus Leo Lapini medali kavandikonkursi võidutöö

Foto: Laura Jüristo

17. juunil kuulutas Eesti Kunstiakadeemia komisjon välja Leo Lapini nimelise medali preemiate võitjad. Medali valinud žürii liikmed tegid teatavaks peapreemia ja kahe eripreemia kavanditööde autorite nimed.

Peapreemia anti Taavi Teeveti kavandile märgusõnaga „Kuldne Lapin“, kelle võidutöö toetus Leonhard Lapini 1982. aasta kuulsale teosele “Autoportree Veenusena”

Eripreemiad said kavandid märgusõnadega „Skandaalid“ ja „Kui kahtled, kanna punast!“. Autoriteks olid Hillar Mänd ja kunstnik nimega “Lilla värvi draakon”, kes lubas enda nime avalikustada vaid võidu puhul. EKA palub mõlemal autoril ühendust võtta allpool leiduval kontaktil. 

Žürii sõnul paistis konkursile esitatud kuueteistkümne kavandi teemadevalikust välja Lapini lai loominguline ampluaa. Tööde inspiratsiooniks oli kasutatud nii Lapini luulet, arhitektuuri, graafikat kui maalikunsti. Kavandite materjalivalik peegeldas nende muusa mitmekülgsust – kavandeid oli nii keraamilisi, klaasist kui ka metallist. Žürii tõi välja ka töödest õhkuva lapinliku soojuse ja muheduse. 

Võitnud kavand teostatakse autoriga koostöös ja esimene Lapin antakse üle 8. novembril EKA 110. juubeli pidustustel. Võidutöö autoriga sõlmitakse autorileping, millega varalised õigused lähevad üle Eesti Kunstiakadeemiale.

Kolm võidutööd talletatakse EKA arhiivis. Kõigi teiste esitatud kavandite omanikud saavad soovi korral enda tööd tagasi kunstiakadeemia peahoone valvelauast kuni 19. juulini.

Lisainfo: kunstiakadeemia@artun.ee

Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo4
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo5
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo6
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo7
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo8
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo9
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo10
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo11
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo12
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo13
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo14
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo15
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo16
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo17
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo18
Lapini medali konkurss foto Laura Jüristo19
Fotod: Laura Jüristo
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud