SUVEL ON MARIA KAPAJEVA KUNSTIRESIDENTUURIS!

Juulis-augustis töötab Narva kunstiresidentuuris kunstnik Maria Kapajeva, kes on sündinud Narvas, kuid elab juba 9 aastat Londonis. Kapajeva kunstiprojekti keskmes on Kreenholmi manufaktuuri sotsiaalne pärand.

2014. aastal algatas Kapajeva koostöös Narva Kolledžiga projekti “Sinu Kreenholmi lood”, mille raames tegi endiste Kreenholmi töötajatega 30 intervjuud ja digitaliseeris üle 600 foto nende perekonnaalbumitest. Sel suvel jätkab Kapajeva tööd kogutud materjaliga, et uurida suhet kollektiivse mälu ja pankrotti läinud Kreenholmi manufaktuuri endiste töötajate isiklike (elu)lugude vahel. Tegeldes Narva ja Kreenholmi ajalooga, tegeleb kunstnik ka iseenda isikliku ajalooga.

Kapajeva kahekuuline sotsiaalne kunstiprojekt kaasab aktiivselt kohalikku kogukonda: kunstniku käsutuses on terve residentuurimaja, kus narvakad saavad tema juhendamisel talletada oma Kreenholmi loo. Neist lugudest kujuneb kaleidoskoopiline installatsioon-näitus, mis avatakse laiemale publikule koos Kapajeva kunstiprojektide esitlusega augustikuu lõpus.

Jaga sõpradega:

Postitas Marika Alver
Viimati muudetud