Tallinn Euroopa roheline pealinn 2023 raames avatakse vanalinnas parandus- ja ringdisainistuudio Trash to Trend

Tallinn Euroopa roheline pealinn 2023 programmi raames avati 9. mail Müürivahe 17 Trash to Trend parandus- ja ringdisainistuudio, mis keskendub rõivaste ja jalanõude eluea pikendamisele ning jätkusuutlikule tarbimisele.

Stuudio pakub võimalust tuua oma riided parandamiseks ja ümberdisainimiseks, ning tulla ja õppida lihtsamaid parandusvõtteid oskajate juhendamisel.

Tekstiilitoodete ringlussevõtt on oluline samm ringse majandusmudeli saavutamisel ning parandus, korduskasutus ja väärtustav taaskasutus on keskkonnasäästlikud meetodid, mis aitavad saavutada jätkusuutlikku tarbimist. Lisaks parandusteenusele korraldab Trash to Trend stuudio regulaarselt töötubasid, kus oma ala spetsialistid, nagu Reet Aus, Anu Rieberg, Eesti Kunstiakadeemia disainerid, Cleanstep jt jagavad teadmisi rõivaste ja jalanõude parandamisest, hooldamisest ning ümberdisainimisest.

“Meie soov uue stuudioga on näidata, et kvaliteetne toode püsib läbi hoolduse ja väärtustamise pikalt ringluses ning seeläbi teenib omanikku aastakümneid. Nagu ütles Vivienne Westwood: “Ostke vähem, valige hoolikalt ning tehke ise!”,” selgitas projekti üks algatajaid, disainer ning Eesti Kunstiakadeemia vanemteadur Reet Aus.

Trash to Trend stuudio on oluline samm Tallinna teel jätkusuutlikuma tuleviku suunas, arendab kogukondlikku tegevust ning annab meile kõigile võimaluse osaleda ringmajanduse ellu toomisel ja keskkonnasäästliku tarbimise edendamisel.

Stuudio avatakse ametlikult 18. mail, Müürivahe 17, Tallinn. 

Esimesed töötoad toimuvad juba 20. ja 27. mail, täpsem info on leitav trashtotrend.art lehel.

Projekti koostööpartnerid on Tallinn Euroopa roheline pealinn 2023,Reet AusAnu RiebergEKA Jätkusuutliku Disaini ja Materjali Labor ning CLEANSTEP.

Trash to Trend parandusstuudio

Müürivahe 17, Tallinn

Avatud T-L kell 11.00-19.00

tallinn@trashtotrend.art

trashtotrend.art 

https://www.instagram.com/trashtotrend.art/

Lisainformatsioon:

Krislyn Valtson
Reet Aus turundusjuht
krislyn@reetaus.com
+372 5669 4997

Anu Rieberg
asutaja ja disainer
info@anurieberg.com
+372 521 5871

Reet Aus
Reet Aus asutaja ja peadisainer
reet@reetaus.com
+372 5645 6633

Arte Ermel
CLEANSTEP asutaja ja puhastusekspert
arte@cleanstep.ee
+372 5649 0450

Anna Lohmatova
Eesti Kunstiakadeemia DiMa labori projektijuht
anna.lohmatova@artun.ee
+372 5098 971

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud