TMW uus muusika ja homsed mõtted EKAs – tasuta linnalavast konverentsi ja suure EKA ÖÖ peoni

Foto: Tõnu Tunnel

Käesoleva nädala lõpuni toimuva uue muusika ja linnakultuuri festivali Tallinn Music Week (TMW) keskne toimumispaik on Eesti Kunstiakadeemia (EKA). Täna, 28. märtsil kell 12 saabub festivalimelu EKAsse Eesti müraroki valitseja Zahiri tasuta kontserdiga. Reedel ja laupäeval toimub EKAs TMW konverents, mis keskendub kultuuri mõjule majanduse mootorina. Laupäeval kulmineerub TMW muusikaprogramm Kunstiakadeemias suure üle maja ulatuva audiovisuaalse retkega EKA ÖÖ.

President Kersti Kaljulaid osaleb TMW konverentsil tervituskõnega reede pärastlõunal kell 17.00 Eesti e-residentuuri ja Start-up Estonia võrgustiku eriüritusel.

Täna, 28.märtsi keskpäeval saabub festivalimelu EKAsse tasuta TMW Linnalava kontsertidega. Kell 12 saab aatriumis kogeda Moskva Rodtšenko kunstikooli kasvandiku Diana Burkoti intserdistsiplinaarse projekti rosemary loves a blackberry etteastet. Kell 12.45 võtab järje üle meie müraroki kuningas Zahir – bänd, mis juba 1990ndatel aastatel tegutses Kunstiakadeemia (toonase ERKI) lasketiirus asunud prooviruumis Heven. „Ma ei arvanud, et vajan Eesti Jesus Lizardit, kuni kuulsin seda bändi,“ tutvustas Briti muusikaveeb Moo Kid Zahiri sel nädalal TMW oodatumaid artiste eeltutvustavas artiklis. Linnalava publikule pakuvad EKA sisehoovis lõunat VLND Burger foodtruck ja Eesti esimene pelmeenibuss The Dumpling Truck. Linnalava programm jõuab ka EKA sisearhitektuuri osakonda reedel kell 18 kuulsa Soome ekstsentriku Jimi Tenori ja EKA sisearhitektuuri tudengite ühise kontserdiga. Etteastes kasutatavad muusikainstrumendid on valminud tudengite endi poolt Tenori juhendamisel DIY-pillide ehitamise tööotoas „Hombla Kjurr“.

Lisainfo: tmw.ee/et/festival/linnalava

Reedel, 29. märtsil kell 9.30 avatakse EKA aatriumis kahepäevane TMW konverents. Tervituskõned peavad EKA rektor Mart Kalm, Telia tegevjuht Robert Pajos, Eesti kliimastreigi algatajast Tallinna Arte Gümnaasiumi õpilane Kristin Siil ja TMW juht Helen Sildna. Kell 10.30 teeb ettekande pealkirjaga „Brexit on läbi! Kui vaid soovid“ (“Brexit Is Over“ If You Want It“) Briti kaasaegse disaini ja pop-imagoloogia võtmekuju Malcolm Garrett. Nii nagu Garretti kõne keskendub kunstivaldkonna hääle kuuldavaks tegemisele ajal, mil Ühendkuningriik võib Euroopa Liidust välja astuda, on kogu tänavune konverents pühendunud kunsti ja kultuuri mõjule mitte üksnes kaasaegseid esteetilisi standardeid edendades, vaid ka sotsiaalsetele probleemidele osundades. Antud teema üheks juhtkõnelejaks on Gunvor Kronman, kes on Soome pealinnas Helsingis pannud kultuuri majandust vedama, juhtides nii maailmaklassist muuseumi Amos Rex rajamist kui ka kultuurikeskuse Hanaholmeni renoveerimist. Reedel kell 13.30, pärast TMW fookuspaneeli „Kultuur majanduse käivitajana“ teeb konverentsi raames Kronmaniga avaliku intervjuu ajakirjanik Neeme Raud.

TMW konverents ühendab ka loovsektorite ja tehnoloogiate ettevõtjad, et hõlbustada rahvusvahelist valdkondadeülest koostööd. Reedel kell 17 toimub EKA aatriumis Eesti, Venemaa ja teiste riikide tehnoloogiaettevõtete ja idufirmade vaheline kohtumine, mille osalejaid tervitavad president Kersti Kaljulaid ja e-residentsuse programmi juht Ott Vatter. Konverentsi mahukaima osa moodustavad aga muusikakesksed ettekanded, arutelud ja töötoad. Laupäeval kuuleb TMW avakõne pidanud Malcolm Garrettit nii enda loodud ikoonilistest plaadikaantest rääkimas kui ka EKA tudengite poolt tänavuse TMW artistidele loodud imaginaarseid plaadikujundusi hindamas. Konverentsi aruteludel lahatakse muuhulgas ka muusikafestivalide ellujäämisvõimalusi tihedas konkurentsis nii meil kui ka mujal, kaardistatakse üleeuroopalise ööelu tulevikku ning plaadimüügi ja tuuristamise hetkeseise Eesti muusikaväljal.

Lisainfo: tmw.ee/et/konverents

TMW konverentsi nimekamateks esinejateks on teiste seas mõjukas muusik ja helilooja Barry Adamson, rockibiograaf Zoë Howe, kunstnike ja filmitegijate duo Iain Forsyth & Jane Pollard, muusikanõustaja Lucy Bright, Spotify sõltumatute leiblite osakonna juht Jennifer Masset, „parima festivali, mis kunagi ei toimunud“ Fyre logistik ja piloot Keith Siilats, auhinnatud ajakirjanik ja punkmuusik John Robb ning Soome suurima kultuuri- ja konverentsikeskuse Tampere Hall tegevjuht Paulina Ahokas. TMW konverentsil esineb võrdne arv mees- ja naissoost paneliste.

Lisainfo: tmw.ee/et/panelistid

Laupäeval, 30. märtsil kulmineerub TMW muusikaprogramm EKAs Üle Heli festivali ja Briti plaadileibli 130701 / FatCat kureeritud seikluslikke muusikastiile ja audivisuaalseid elamusi pakkuva suure ülemaja peoga EKA ÖÖ. Teiste seas esinevad Eesti „androidse pärimuse“ duo Maarja Nuut & Ruum ja elektroonilise klubimuusika pioneer Hüpnosaurus, USA müraroki bänd Ceremony, maailmakuulus Iiri elektroonikaduo Lakker, Kanada viiuli-eksperimentaator respectfulchild ja üks Ida-Euroopa originaalsemaid akordionimängijaid Yegor Zabelov.

Kuni laupäeva, 30. märtsini kell 9–21 on EKA aatriumis avatud TMW infopunkt, kus vahetatakse eelmüügist ostetud festivalipasse käepaelte vastu ja jagatakse programmi alast infot. Aatriumis tegutseb kuni laupäevani ka KOKOMO kohvik-röstikoda koos Sfäär Resto ja Karjase Sai pagaritoodetega ning avtud on Moe Peenviinavabriku baarid. Neljapäeva, 28. märtsi Linnalava publikule pakuvad EKA sisehoovis lõunat VLND Burger foodtruck ja pelmeenibuss The Dumpling Truck.

25.–31. märtsil toimuva TMW keskmes on rahvusvaheline uue muusika festival ja loovuse mõjule keskenduv konverents. TMW linnafestivali programm sisaldab avalikke vestlusi TMW Jutud, Linnalava kontserte, kunsti-, disaini- ja restoraniprogramme, linnaruumi projekte Telliskivi Loomelinnakus ja Noblessneri sadamalinnakus, lastele suunatud muusikateemalisi töötubasid ja Plaaditurgu.

TMW esitleja on Telia Eesti, peatoetajad Nordic Hotel Forum ja Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, partnerid Music Estonia, Eesti Kunstiakadeemia (EKA), BLRT Grupp / Noblessner ja Eesti Lastekirjanduse Keskus (ELK). Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, Kultuurkapital ja Ettevõtlusamet.

TMW muusikafestivali passid hinnaga 65 eurot, konverentsi ja festivali ühispassid hinnaga 250 eurot, konverentsipassid hinnaga 90–150 eurot ja toetajapassid hinnaga 150 eurot on müügil TMW veebipoes shop.tmw.ee. TMW muusikafestivali ürituste üksikpiletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja veebipoes.

Telia klientidele kehtib TMW festivalipassi, toetajapassi ning kontsertide ja klubiõhtute üksikpiletite ostmisel eelmüügist 20% hinnasoodustus tavahinnast.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud