Täna on Eesti Kunstiakadeemia uue hoone avaliku kunstikonkursi tähtaeg!

Täna, 8. jaanuaril, kella 17.00-ks ootab Eesti Kunstiakadeemia uue õppehoone avaliku ruumi kunstiteose konkursile ideekavandeid.

Ideekonkursiga otsitakse lahendust, mis tähistaks Eesti Kunstiakadeemia kohalolu avalikus linnaruumis ning oleks kantud kooli identiteedist ja missioonist olla avatud ja ühiskonnaga aktiivset dialoogi pidav institutsioon.

Teose meedium on vaba: see võib olla nii tasapinnaline teos kui ka mahuline, interaktiivne teos, valgusinstallatsioon või siseruumidesse pakutava teose puhul ka heliinstallatsioon. Teost võib mõtestada nii lõpetatud tervikuna kui ka kontseptuaalselt avatuna ja järgnevate sekkumiste või tulevikus lisanduvate teoste läbi edasist edasiarendamist võimaldavana.

Uus õppehoone rajatakse Kotzebue 1/Põhja pst 7 tänavate ristumiskohta ja selle valmimisaeg on prognoositud 2018. kevad-suveks.  Teos võib paikneda vabalt valitud asukohas EKA hoones, krundil või sellega piirnevas avalikus linnaruumis Põhja puiestee ääres, EKA õppehoone ja trammitee trassi vahel (vt võistlusjuhendi lisa 5). Kavandi esitamisel tuleb valitud asukohta põhjendada. Eesti Kunstiakadeemia eelistab lahendust, mis suhestub avaliku ruumiga. Siseruumide (koridorid, fuajeed) seinapinnad peavad jääma vabaks hindamiste, tudengitööde ja ajutiste näituste tarbeks.

Osalemistaotluse ja kavandi esitamise tähtaeg on 8. jaanuar 2018 kell 17:00.  Kõik konkursimaterjalid tuleb esitada Eesti Kunstiakadeemia valvelauda Estonia pst 7/Teatri väljak 1, E-R kell 10-17.

Konkursi žürii:

Mart Kalm (žürii esimees) – Eesti Kunstiakadeemia rektor, tellija esindaja

Koit Ojaliiv – KUU Arhitektid, hoone arhitektide esindaja

Ingrid Ruudi – määratud Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu poolt

Triin Ojari – määratud Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu poolt

Vano Allsalu – määratud Eesti Kunstnike Liidu poolt

Indrek Köster – määratud Eesti Kunstnike Liidu poolt

Ekspert (hääleõiguseta):

Endrik Mänd – Tallinna Linnaplaneerimise Amet, linna peaarhitekt-ameti juhataja asetäitja

Konkursi võitjale tasutakse kunstiteose teostamise eest 65 000 €.  Võidusumma sisaldab autoritasusid, kõiki teose valmistamise, transpordi ning paigaldamisega seonduvaid kulusid.  Teise koha preemia suurus on 1500 € ja kolmanda koha saaja preemia suurus 750 €.

Konkursi võistlusjuhend, osalemistingimused ja kõik lisad on leitavad EKA kodulehel siin: https://www.artun.ee/akadeemia/uus-maja/kunstikonkurss/

Samale veebilehele on kogunenud kõik konkursiga seotud küsimused ja vastused.

Ootame suurt osavõttu!

Lisateave:

Solveig Jahnke
kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
tel 56264949

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud