Tänavune J. Holti stipendium Jornas-Toomas Iisakule

 

Tänavuse Jaan Holti nimelise stipendiumi saab EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala viimase kursuse üliõpilane Jornas-Toomas Iisak mõjusa lõputöö teemaarenduse ja aktiivse erialase tegevuse eest.

Arhitektuuritudengeid innustab stipendiumiga Eesti päritolu USA arhitekt ja Virginia Tech emeriitprofessor Jaan Holt. Stipendiumi eesmärk on toetada igal aastal ühe EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala viimase kursuse eduka üliõpilase õpinguid, loomingulist tegevust ja enesearendamist. Stipendiumi suurus on 1000 eurot.

Stipendiumikomisjoni kuulusid EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan prof Andres Ojari, vanemteadur dr Renee Puusepp ning teadur dr Sille Pihlak. Komisjoni hinnangul on Jornas-Toomas ühiskondlikult aktiivne keskkonnatundlik arhitektuurimõtleja ning samas ka edukale õppimisele orienteeritud tudeng.

Tema magistritöö “Pärnu Kalamehe kvartali loomeruum” keskendub Pärnu linna Suure-Jõe tänava vanadele tehasekompleksidele uue lahenduse leidmisele alternatiivse kultuuriruumina, pakkudes positiivse väljavaate jõeäärsele miljööväärtuslikule keskkonnale.

Kalamehe kvartalil on potentsiaal kujuneda aktiivseks linnaruumi osaks, mida toetavad lähitulevikus uue silla loomine ning Rail Baltica jaama ühendus.

Jornas-Toomas on asjalik tudeng, kel õppetöö kõrval jätkub alati energiat ka õppetööväliste tegevuste jaoks ning innukust EKA arhitektuurihariduse tutvustamiseks huvilistele-sisseastujatele.

Jaan Holt on Virginia Tech Washington-Alexandria arhitektuurikeskuse kauaaegne juht ja emeriitprofessor ning Eesti Kunstiakadeemia auliige. Ta on olnud pikaaegne Eesti arhitektuurihariduse toetaja, luues võimalused paljude meie arhitektide vahetusõpinguteks arhitektuurikeskuses alates 1992. aastast, kus on käinud õpetamas ja õppimas suur hulk kunstiakadeemia taustaga arhitekte.

 

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud