TASE ’15

TASE’15

Neljapäeval, 4. juunil kell 18.00 avatakse Eesti Kunstiakadeemia tulevases õppehoones Kalamaja ja Vanalinna piiril (Kotzebue 1/Põhja pst 7) esimest korda lõputööde näitus.   Pikkade traditsioonidega igakevadine lõputööde näitus on aasta olulisim sündmus akadeemias, kuid ka Eesti kunsti-, disaini- ja arhitektuuriväljal. Noored loojad toovad avalikkuse ette oma teosed, mille loomisprotsessidesse on pühendatud erakordselt palju energiat, mõtteid, analüüsi ja teostust ning nüüd oodatakse ühiskonnalt retseptsiooni ja tagasisidet.

Ajalooline lõpunäituste traditsioon on aastatega kooli seinte vahelt kasvanud suureks noore kunsti, disaini ja arhitektuuri sündmuseks TASE, mis hõlmab endas üle linna toimuvaid Eesti Kunstiakadeemia üliõpilas- ja lõputöödenäituseid ja üritusi, sh tudengite isik- ja grupinäituseid, omaalgatuslikke arhitektuuri-, kunsti- ja disainiprojekte, ERKI Moeshowd ning magistritööde näitust.  Tänavu lisandub programmi koostöös Kino Sõprusega esmakordselt TASE FILM – Eesti Kunstiakadeemia tudengifilmide linastused, kus kahel päeval tulevad ekraanile 2014/15 õppeaasta valitud videod, lühifilmid ja animafilmid.  EKA galeriis, (Kunstihoone hoovis, Vabaduse väljak 6/8) hõivavad kevadele kohaselt pinna samuti akadeemia lõpetajate näitused – juuni lõpuni on seal avatud keraamika eriala magistrandi Kristel Saani isiknäitus.

Sel aastal kulmineerub TASE ’15 aga 4.-14. juunini toimuva magistri- ja tudengitöödenäitusega Eesti Kunstiakadeemia tulevases õppehoones. Lisaks kõigi nelja teaduskonna magistrantidele saab endises vabrikuhoones näha graafilise disaini osakonna bakalaureuseastme lõpetajate töid ning mitmeid projekte vabade kunstide tudengitelt.

“Eesti Kunstiakadeemia lõputööde näitused toimuvad sel kevadel ajaloolises vabrikuhoones, mis lisaks kooruvale värvile ja avaratele tühjaksjäänud ruumidele kannab endas võlu nii Rauaniidi, Punase Koidu kui Suva aegadest ning mille erinevad ajajärgud raamivad hoonet oma kihilisuses tänaseni. Need hetktõmmised hoone minevikust on ka suhestumispunktiks näitusel osalevatele kunstiakadeemia lõpetajatele. Kuigi iga lõputöö on valminud eraldiseisvas ja isepäises kontekstis, suhestub kokkuvõttes iga lõpetaja endise tehasehoone ajaloolise keskkonnaga just talle omasel absurdsel moel,” sõnastab TASE ’15 korraldaja, EKA galerist Merilin Talumaa tänavuse sündmuse eripära.

Kogu näituse vältel on vanas sukavabrikus avatud pop-up pood ja kohvik, toimuvad avalikud kaitsmised ning visioonikonverents.   Poes tulevad müügile spetsiaalselt TASE jaoks toodetud SUVA sukavabriku sokid ja põlvikud ning veel mitmeid EKA tudengite disainitud esemeid.  Kohvikus saab mitmele korrusele valguvat näitust külastades vahepalaks keha kinnitada, tudengite valmistatud hõrgutisi nautida ja nähtu üle mõtteid vahetada.  Pikemat ja sisutihedat arutelu võimalust pakub aga 11. juunil toimuv konverents, kuhu tulevad oma rollist ja panusest ühiskonnas rääkima mitmed EKA vilistlased, tunnustatud disainerid, arhitektid, kunstiteadlased ja riigiametnikud.  Programm ja registreerumine: www.artun.ee/ekakonverents .

Magistritööde näituse puhul antakse välja ka TASE kataloog, mis tänavu, erinevalt varasematest, ei keskendu tulemusele või lõpule, vaid protsessile.  Kataloogis ilmuvad kirjutised ja intervjuud tudengitelt ning ajalooline ülevaade vabrikuhoonest arhitektuuriajaloolase Monika Eensalu-Piheli sulest. Kristina Õllek teostas kataloogi jaoks hoone seisundit peegeldavad fotod.  Graafilise kujunduse autor on Viktor Gurov.

Pidulik TASE ’15 avamine toimub 4. juunil kell 18.00 Kotzebue 1/Põhja pst 7 hoones, Tallinnas.  Avamisel astub etteastega üles Tallinna Ülikooli muusika osakond, tuues rahva ette muusikalise vabaimprovisatsiooni ”XZ#LtfriRRrrrrrrrrrrrrr”, mida juhatab õppejõud, muusikateadlane ja helilooja Gerhard Lock ning esitavad 2. kursuse kooridirigeerimise tudeng Ariel Marksalu ja 3. kursuse helidisaini moodulite üliõpilane Arlo Orlovski.  Sellele järgneb rikkalike esinejatega pidu, algusega kell 21.00.  Oodatud on kõik huvilised.

 

TASE ‘15

Eesti Kunstiakadeemia lõputööde näitused

Magistritööd, graafilise disaini BA lõputööd ja omaalgatuslikud kunstiprojektid

4.–14. juuni, 2015

Avamine 4. juuni, 2015 kell 18 ja pidu kell 21

Eesti Kunstiakadeemia tulevases õppehoones, Kotzebue tn 1/Põhja pst 7

Avatud iga päev 12–20, sissepääs tasuta

www.artun.ee/tase

FB sündmus: www.facebook.com/events/1606880246217236/

 

TASE ’15 korraldus

Peakorraldaja Merilin Talumaa

Graafiline disainer Viktor Gurov

Vabrikuhoone näituse kujundaja Mart Vainre

Kaaskorraldajad Solveig Jahnke, Olivia Verev ja Graafilise disaini osakond

Avamisürituse kaaskorraldaja Marten Limbach

Konverentsi korraldajad Liisa-Ly Pakosta, Krista Saarniit, Ingela Heinaste

Portfolio Café korraldaja Laura Toots

Tehniline tugi ja installeerimine Marten Esko, Kaido Kruusamets, Märt Poll, Henri Eek, Tõnis Loorits, Eerik Kask

Transport Mart Saarepuu

Täname kõiki tudengeid ja vabatahtlikke!

Täname kõiki toetajaid:

Eesti Kultuurkapital, Antalis, Artillery Craft Beer Imports, Cramo, Jaanihanso siider, Kalamaja Pruulikoda, KUNO, Kunst.ee, Moe viin, No Bananas, Pinksiklubi, Sadolin, Saku Õlletehas, Tanker pruulikoda, ViaCon Eesti AS.

Kummardus koostööpartneritele:

Kino Sõprus, Eesti Arhitektuurimuuseum, Riigi Kinnisvara AS, SUVA Sokivabrik, Lipuvabrik, Tallinna Raamatutrükikoda, Quality Print, Tallinna Ülikooli muusika osakond, Semiosalong.

 

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud