Toimus esimene sündmus jätkusuutlikkuse sarjast ROHEKA

Stella Runnel juhatamas sisse ROHEKA üritustesarja

1. septembril toimus EKA TV vahendusel esimene sündmus EKA uuest jätkusuutliku mõtteviisi üritustesarjast ROHEKA. Sündmuse avas sissejuhatava loenguga EKA aksessuaari- ja köitedisaini osakonna juht Stella Runnel, kes tutvustas lisaks uue üritustesarja ideele ka muid kestliku EKAga seotud eesmärke ja tegevusi, mida sel õppeaastal plaanis ellu viia.

Järgnes ettekanne EKA keskkonnaspetsialist Johanna Vahtra poolt, kes tutvustas EKA jätkusuutlikke põhiväärtusi ja ÜRO säästva arengu eesmärke ning jagas juhiseid keskkonnahoidliku käitumise, ürituste ja ostude kohta. Lisaks peatuti põhjalikumalt jäätmete sorteerimise teemal.

Kolmas loeng keskendus digiprügi teemale ning sellest rääkis lähemalt EKA IT-osakonna arendusjuht Kristjan Eichler. Lisaks tutvustas Eichler arendusjärgus olevat RINGkultuur mobiilirakendust, mis peatselt hakkab pakkuma mugavat võimalust erinevate EKAs tekkivate ülejääkide, materjalide jm asjade vahetust, ringlust ja taaskasutust.

Pärast ettekandeid toimus huvilistele jäätmekäitlusteemaline veebiviktoriin, kus osales nii tudengeid kui töötajaid. Auhinnaks olnud EKA vastutustundlikud pusad võitsid seekord endale arhitektuuriteaduskonna tudengid!

Päeva lõpus jagas Johanna Vahtra EKAs kohapeal huvilistele näpunäiteid jäätmete sorteerimise kohta ning tutvustas EKAs olevaid liigiti sorteerimist võimaldavaid prügikaste ja nende asukohti.

Kõik ROHEKA ettekanded on järelvaadatavad EKA TVst: https://tv.artun.ee/roheka. Järgmine ROHEKA sündmus toimub juba oktoobri alguses.

Lisainfot EKA jätkusuutlikkusega seotud tegevuste, põhimõtete, juhendite jpm kohta leiab: http://artun.ee/kestlik-eka. (veebileht on täienemas!)

Kõik jätkusuutliku mõtteviisiga seotud ideed, ettepanekud ja küsimused on oodatud emailile roheka@artun.ee. Kes soovib aktiivsemalt kaasa lüüa, on oodatud liituma EKA jätkusuutlikkusega tegeleva meeskonnaga. Koosolekud-arutelud toimuvad iganädalaselt EKAs/Zoomis teisipäeviti kell 15:00.

ROHEKA 1_02
ROHEKA 1_03
ROHEKA 1_04_Andres Lõo
ROHEKA 1_05
ROHEKA 1_07_Andres Lõo
ROHEKA 1_08_Andres Lõo
ROHEKA 1_09
Jaga sõpradega:

Postitas Maarja Pabut
Viimati muudetud