Tööstus- ja digitootedisaini tudengite õppereis Soome

Tudengid Helsingis.

Septembri viimastel päevadel käisid EKA tööstus- ja digitootedisaini 2. kursuse tudengid  intensiivkursuse Sustainable Tourism and Mobility raames õppereisil Soomes. Kursus toimus koostöös Aalto Ülikooli ja Vilniuse Kunstiakadeemiaga.

EKA tudengid teostasid õppereisi jooksul 2 grupis kvalitatiivseid uuringuid, keskendudes teemadele jätkusuutlik turism ja mobiilsus. Jätkusuutliku turismi grupp püüdis leida vastuseid küsimustele, kuidas planeerivad reisil olevad inimesed ette oma reise ning võtsid fookusesse Helsinki turistid. Teine grupp keskendus inimeste igapäevastele käikudele küsitledes Helsinkis kohalikke ning viies läbi vaatluseid, mõistmaks ühistranspordi, infrastruktuuri ning ratta ja tõureratta kasutust.

Ühiselt külastati teemaga süvitsi minekuks ja inspiratsiooni ammutamiseks ka mitmeid näituseid. Esile saab kindlasti tuua Aalto Ülikooli jätkusuutliku tuleviku temaatilise näituse “Designs for a Cooler Planet: Life 1.5”, mis pakkus suurepärase ülevaate erinevatest valdkondadest, kus ringmajanduse põhimõtteid kasutada saab. Teine oluline näitusekülastus leidis aset Helsinki Disainimuuseumis, mille 1 näitusekorrus oli pühendandatud jätkusuutlikkuse ja ringmajanduse teemadele.

Õpilased kogusid välitöödest (intervjuud ja vaatlused, lisaks näitused) palju teavet, mida kasutatakse edasiseks Sustainable Tourism and Mobility teemade analüüsiks ja lahenduste leidmiseks. 3-päevasel intensiivkursusel kogutud uurimismaterjal on sisendiks ja leiab edaspidist rakendust erialastes koostööprojektides Tallinna Turismiinfokeskusega ning elektritõukeratta ettevõttega.

Õppereisist võtsid osa EKA tööstus- ja digitootedisaini 2. kursuse tudengid: Hannah Eliel Allmann, Beata Batejev, Karolin Eks, Mariann Hendrikson, Anette Jaaniso, Anna-Riika Jatsa, Karl-Alder Kuivjõgi, Nils Mattias Mölder, Ilia Rotar, Mai Riin Salumaa, Katrin Selin, Marie Soosaar, Risto Tepper, Kaisa Uik, Mark Uustalu.
Uuringuid juhendsid: Paula Koppel ja Maria Vous.

EKA tootedisaini osakonda toetab CIRRUS Põhja- ja Baltimaade kunsti- ja disainikõrghariduse võrgustik.

IMG20220926140732
IMG20220927105749
IMG20220927110836
IMG_1326
_DSC0365
_DSC0359
IMG_3100
IMG_3061
IMG_5358
Jaga sõpradega:

Postitas Merilin Kuklas
Viimati muudetud