Tootedisaini tudengid osalesid Refreshil Tartus

Tunne end värskendatult!

Oleme Eesti Kunstiakadeemia 2. kursuse digitaalse tootedisaini tudengid, kelle kirg on kaasav, jätkusuutlik ja empaatiline disain. Meil oli võimalus osaleda programmis, kus saime osaleda vestlustes, aruteludes ning uute võrgustike loomises, õppida ja saada inspiratsiooni.

Mis on Refresh Conference?

Refresh Conference on Eestis toimuv toote- ja UX-disaini konverents. Selle eesmärgiks on pakkuda inspiratsiooni paremate toodete loomiseks veebis ja nende veelgi ägedamaks muutmiseks. Konverentsi põhiülesandeks oli luua uusi koostöövõimalusi. Kohal oli inimesi SEB-st, Microsoftist, Pipedrive’ist, Bitwebist, Boltist, Bokust ning muudest suurfirmadest.

Aga mida me seal tegelikult tegime?

Saime esitleda EKA-t kui parimat ülikooli digitaalse- ja interaktsioonidisaini õppimiseks. Näitasime külastajatele erinevaid üliõpilaste erialaprojekte, EKA vastu tunti suurt huvi ning saime palju positiivset tagasisidet valdkonna ekspertidelt.

Kes seal kõik kohal olid?

Erinevate valdkonnaekspertide seas oli tõeliselt vinge esitlus Slava Shestopalovilt, kes juhib Hollandis asuva tarkvarafirma disainerite meeskonda. Slava Shestopalov tõi välja väga laheda mõtte, et juhtimine ei ole disaini loomulik jätk. See on erinev oskuste kogum, mida ei saa disainerina töötades automaatselt omandada. Tema kogemuse põhjal tähendab juhtimismetoodika valimine palju muutusi mõtteviisis, tööriistades ja metoodikas.

Lihtsamalt öeldes, vähem disainimist — rohkem suhtlemist, planeerimist ja strateegiat.

Lisaks oli meil rõõm kuulata tõeliselt huvitavaid ettekandeid, alates Patryk Jarzębski arusaamadest, kuidas navigeerida ebakindluses toote eksistentsiaalse kriisi ookeanidel, kuni Kristjan Järvi, Rain Rannu ja Triin Kaski kaasahaarava aruteluni tooteturu sobivuse teemal. .

Mida me kaasa võtame?

Elis: „Disainivestlustes osalemine on olnud valgustav, rõhutades meie töö asjakohasust väljaspool klassiruumi. Vestlused  kinnitasid Eesti keskendumist disainiprobleemidega tegelemisele, kajastades meile EKA-s sisendatud väärtusi.

Kristi: “Vestlused kogenud professionaalidega Refresh Conference’il andsid hindamatu ülevaate nende igapäevatööst. Tudengina on need teadmised tõeliseks abiks. Samuti peeti sisukaid ja olulisi vestlusi digitaalse juurdepääsetavuse teemal.

Britmarii: Oli väga meeldiv näha tuttavaid nägusid – alates õpetajatest ning töökaaslastest kuni teiste hämmastavate inimesteni! See andis meile ka võimaluse suhelda inimestega, kelle töö, ideed ja tavad meid inspireerivad. Näeme järgmine aasta!

 

Elis-Christina Kuuse, Kristi Laanemäe, Brimtarii Kroon-Kesa

Jaga sõpradega:

Postitas Mari Maiste
Viimati muudetud