Transform4Europe Nädalal arutleti Euroopa ülikoolide tuleviku üle

Nädala avatseremoonial tantsiti Sileesia piirkonna rahvatantsu polonees. Pildil on EKA tudengid: Khadeeja Farrukh (urbanistika), Inês Machado Pinto (animatsioon), Laura Ustav (kujunduskunst), Eerika Niemi (muinsuskaitse ja konserveerimine), Mikael Kelomees (kunstiteadus ja visuaalkultuur) ning projektijuht Piret-Klea Velleste.

9.-13. mai toimus päikeselises Katowice linnas Poolas Transform4Europe Nädal.

Üle 300 inimese kogunes seitsmest Euroopa ülikoolist, et võtta osa kursustest, töötubadest, vestlusringidest, sõudest ja kohtumistest. 

Koos külastati piirkondlike vaatamisväärsusi ja sõlmiti tutvusi. Kohal olid tudengid, doktorandid, töötajad, akadeemikud ja rektorid.

Rektorite ja prorektorite ümarlauas (esindajad 9. ülikoolist), arutleti Euroopa ülikoolide tuleviku üle. Mitu esindajat tõid välja vajaduse akadeemilise vabaduse jaoks – ülikoolid saaksid teha seda, milles nad head on – arendada inimesi ja nende oskusi. Ka teaduse areng on tähtis. Liigume hetkel kriisist kriisi, peame ümber mõtestama, kuidas me teeme teadust. Üks hea võimalus on rahvusvahelistumine.

Toodi välja, et ülikoolide vahel tuleb leida hea tasakaal konkureerimise ja koostöö osas, kus koostöö tähendab, et teeme ühiselt asju paremaks! Oma tegemistes peame meeles pidama, et oleme küll pika ajalooga asutused, aga loome võimalusi tuleviku jaoks.

Peale kaheaastat isolatsiooni oli rõõm kohtumise üle suur! Transform4Europe Nädala korraldas Sileesia ülikool Katowices.

EKA tudengi Mikael Kelomehe kogemusi loe SIIT 

 

T Kielkowski
Transform4Europe Nädala avatseremoonia. Pildil rektorid ja prorektorid esindatud ülikoolidest
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud