Tudeng tutvustab – Moedisaini korraldus

Disaini ja innovatsiooni õppekava kõige värskem eriala on Moedisaini korraldus (vastuvõtt alates 2023. aastast), mis keskendub kiirelt muutuva moevaldkonna väljakutsetele. Tudeng saab oskused, kuidas globaliseeruvas ja tarbimisrohkes maailmas olla moe- ja loomeettevõttes disaineri parem käsi.

Seda eriala õpib meil alles esimene kursus. Küsisime kolmelt tudengilt, miks nad selle eriala valisid? Ja kuna nad on ERKI Moeshow meeskonnaliikmed, siis sellest veidi lähemalt ka, kuidas on olla sellise suure moeürituse korraldaja.

 

Liisa Lotta Savolainen

Moedisaini korralduse eriala tulin õppima, kuna tunnen suurt huvi nii moe kui ka moeettevõtluse vastu. Leian, et moedisaini korralduse eriala annab hea põhja tegeleda kõigega korralduse, disaini, ettevõtluse ja paljude muude asjadega. Lisaks mulle meeldib, kuidas EKA on suure rõhu pannud sellele, et meile selgeks teha, mis toimub moemaailma telgitagustes ning mida peab ette võtma, et sellele lahendusi leida.

Esimesel kursuse alguses teadsin kohe, et soovin kindlasti vabaaineid võtta ning ERKI Moeshow on mulle huvi pakkunud juba ammu enne kooli tulekut. Hetkel olen ERKI meeskonnas meie 4-liikmelises meedia tiimis, kus vastutan sponsorlussuhete ning kutsete eest. Meedia tiimist osavõtmine tundus õige valik, kuna ürituskorraldus ja suhtlus on miski, mis mul silmad särama paneb. Ma ütleksin, et ERKI Moeshow on selline kogemus, mida raamatust selgeks ei saa ning ma olen väga tänulik, et mul on ümber hea tiim, kellega koos tõkkeid ületada ja sellest õppida!

 

Anete Michelle Amberg

Olen alati olnud väga huvitatud moedisainist ja selle eriala erinevatest võimalustest, et saaksin arendada nii enda loomingulisi oskusi kui ka teadmisi moeettevõtluses. Olen väga elevil, et saan laialdaselt enda teadmisi arendada ja kätt proovile panna erinevates moealastes ainetes, mis annavad mulle tulevikuks parima ettevalmistuse! 

Sügisel esimesi valikaineid valides, teadsin kohe, et soovin osa saada ERKI Moeshow ainest ja aidata kaasa moeshow korraldusele. ERKI 2024 meeskonnas vastutan meediatiimi ja sotsiaalmeedia marketingi üle, tegelen sponsorsuhetega ja olen lavatiimi meeskonnajuht. Need rollid sain tänu suurele huvile ja soovile panustada ERKI Moeshow korraldusse, mille üle on mul ääretult hea meel ja on juba praegu mulle väga palju õpetanud. 

 

Laura Eemann

Valisin moedisaini korralduse eriala, sest näen end tulevikus tegutsemas just moe valdkonnas. Moedisaini korralduse eriala on just see mis mulle sobib, kuna saan õppida nii disaini kui ka moekaubandust ja -korraldust. Moe valdkond on pidevalt muutuv ja selles valdkonnas hinnatakse eelkõige kogemust, teadmisi ja loovust. Seda kõike saab 4. aastaga EKAs õppides endale varuda. 

Olles ise alles 1. kursuse tudeng, otsustasin ka kohe end kuskile proovile panna, ja seda läbi ERKI show korralduse. Olen ise varem käinud ERKI moeshowl ning kui tekkis võimalus olla osa sellest korraldusest ja näha kuidas see lõpuks suureks ürituseks saab, siis muidugi otsustasin liituda korraldustiimiga. Olen selle aasta ERKI tagalava tiimi liige, modelli-castingu ja modellidega tegelev isik. Rollid jagunesid kuidagi iseenesest ning mul polnud kindlat eelistust. Olen väga rahul seniste tegemistega ja tiimiliikmetega ning arvan, et selle aasta ERKI on meeldejääv ja mega cool!

Jaga sõpradega:

Postitas Piret-Klea Velleste
Viimati muudetud