Ühine Narva arhitektuuri töötuba EKA ja Innsbrucki ülikooli tudengitega

Aprilli (2024) esimesel nädalal käisid arhitektuuriteaduskonnal külas Innsbrucki Ülikooli tudengid, kes said ülevaate EKA argielust ning tutvusid ka Narvaga. Ühises töötoas loodi Narvale võimalikke arhitektuurivisioone.

EKAs esitlesid 3. kursuse tudengid külalistele sLenderBLOCKi projekte, modulaarsusel põhinevaid kortermajade renoveerimislahendusi, mis sel semestril keskenduvad viiele Narvas Viru tänaval asuvale hruštšovkale. Avaliku loengu ekstreemsesse keskkonda projekteerimisest pidas Innsbrucki ülikooli õppejõud Barbara Imhof.

Kolmapäeval ja neljapäeval toimus ühine “Disaini äärealade” töötuba Narvas, mille eesmärk oli luua linnale eskiisvisioon.

Visioonitiimid koosnesid mõlema kooli tudengitest: arhitektuuritudengid, kes töötavad igapäevaselt linna teemadega ja kolleegid Innsbruckist, kes vaatlesid seda linna esmakordselt. Koostöös disainiti Narvale uus ruumiliste muutuste kavand.

Püüti leida vastuseid küsimustele, kuidas siduda kokku uus ja vana? Milline on Narva tulevik, olles ühtaegu piirilinn, samas muutuste keskmes? Kes hakkab tuleviku Narvas elama ja kuidas saab linnaruum toetada tuleviku linlasi?

Narva linn on hetkel koostamas linna üldplaneeringut ning töötoas valmivad ideed saavad sisendiks edasistele aruteludele.

Töötuba juhendasid EKA vilistlastest noored arhitektid Keiti Lige ja Ann Kristiin Entson, Narva eripärasid tutvustas linna peaarhitekt Peeter Tambu.

Töötuba toetas Eesti Kultuurkapital.

 

image_6487327 (1)
image_6487327 (2)
image_123927839 (1)
image_123927839 (2)
IMG_6297
Töötuba Narvas 3. - 4. aprill 2024
Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud