Ülipopulaarne EKA Jõuluturg toimub seekord kaheosalisena

Foto: Margus Elizarov

Eesti Kunstiakadeemias toimub taas populaarne EKA Jõuluturg.

Sel aastal on jõuluturg suurem kui varem, sest esimest korda peetakse jõuluturgu lausa kahel järjestikusel pühapäeval. 10. detsembril Eesti Kunstiakadeemias ning 17. detsembril Solarise Keskuses toimuval suurimal jõuluturul Eestis müüakse originaalset Eesti disaini ning kunsti, mis on valminud Kunstiakadeemia tudengite ning vilistlaste poolt.

 

EKA Jõuluturu peakorraldaja Cristopher Siniväli: “See aasta on EKA Jõuluturu jaoks eriline, kuna korraldame seda kaks korda suuremalt kui seda on tehtud eelmistel aastatel. Lisaks klassikalisele EKA turule, mis toimub kunstiakadeemia hoones, toimub teine osa turust järgneval pühapäeval, Solarises.
Mõlemal pühapäeval saab tutvuda ligi saja erineva loovisiku või brändi loominguga, kelle seas on EKA tudengid ja vilistlased. Solarises toimuval turul anname võimaluse osaleda ka kunstiakadeemia välistel brändidel”  ning lisab, et “10. detsembril toimuv turg sirutub nagu ikka üle viie, kuid uuendusena mahuvad kunstnikud-disainerid nüüd ka “segakorrustele”. See tähendab, et korrused pole jaotatud pelgalt kategooriate kaupa – kõikjalt võib leida ehteid, tarbeesemeid ja muud. Lisarõõmuks toome garaažist välja meie tudengite juhitud EKA Baari, mis korruste vahel ringi liigub.” 

 

Jõuluturult saab avastada EKA üliõpilaste ja vilistlase viimase aja loomingut, nende hulgas näiteks LUKS või Ribadeks aksessuaare, mis on toodetud erinevate tööstuse jääkidest. ESOXLURES toob müüki käsitööna valminud landid ning SIUG pakub käsitsi valminud piitsasid ja laksuteid, magamistuppa. Turu teeb eksklusiivsemaks seal müüdavate toodete unikaalne valik. Suuremat osa turult leitavast disainist ja kunstist ei ole võimalik leida teistest poodidest või edasimüüjatelt, kuid leidub ka suuremaid EKA taustaga brände nagu Raili Keiv, carolxott, Luste, KOOSdisain, GOHARA, HYTI jpt. 

 

“Tänu tungivale huvile jõuluturul osalemiseks, võtsime seekord koos EKA Üliõpilasesindusega vastu otsuse esile tuua eelkõige noort disaini ja kunsti ehk oma maja tudengeid. Seega on majalisi müümas rohkem kui vilistlasi. Sel aastal saab kohtuda ülipaljude värskete nimede ja toodetega. Kõik leiavad jõuluturult midagi,” sõnab Cristopher Siniväli turul osalejate kohta. 

 

Huvi turul osalemise vastu oli sel aastal rekordiline nii EKA tudengite kui vilistlaste poolt. Kuue tunni vältel toimuv jõuluturg on oma müüjate ja külastajate mahu poolest üks suurimaid eesti disaini ja kunsti turge maailmas. 

 

EKA Jõuluturg avab uksed Kunstiakadeemias 10. detsembril ning 17. detsembril Solarise Keskuses. Mõlemal pühapäeval algab turg kell 11.00 ning oma viimased ostud saab teha kell 17.00 k.a. Mugavamaks kauplemiseks soovitatakse kaasa võtta sularaha.