Käimasolevad projektid:
Kliimakriisi tõde: Noorte disainerite võimendamine tuleviku demokraatiate jaoks
Teadlased uurivad kliimamuutuste eitamise ja desinformatsiooni mõju demokraatlikule ühiskonnale. Eriti keskendub algatus sellele, kuidas võimaldada noortel visuaalse kommunikatsiooni üliõpilastel hinnata kliimaga seotud uudiseid ning visualiseerida desinformatsiooni levikut. Juhtiv uurimisküsimus on: Kui demokraatia eeldab, et valijad on hästi informeeritud, et teha poliitilisi valikuid, kuidas võiks visuaalne kommunikatsioon kaasata inimesi tõsistes küsimustes ja aidata neil uudiseid võltsuudistest eristada, et mõjutada jätkusuutlikku muutust tõhusalt?
Uurimissuuna juht: Ott Kagovere
Uurimisrühma liikmed: Kert Viiart, Maria Kesküla
Projekti kestus: 2024-2026
Rahastaja: Erasmus+ KA220-HED – Cooperation partnerships in higher education
ETIS:
Elamiskõlblikkus – avalike teenuste kavandamine vastupanuvõimeliste linnaosade jaoks
Projekt Liveability koolitab avalikke haldusasutusi uuenduslikel viisidel, et kaasata inimesi looma elamisväärseid ja atraktiivseid linnakeskkondi, mis kohanduvad inimeste vajadustega.
Uurimissuuna juht: Ruth-Helene Melioranski
Uurimisrühma liikmed: Johann Holvandus, Jörn Frenzel,
Ott Kagovere Kert Viiart, Maria Kesküla
Projekti kestus: 2023-2025
Rahastaja: Interreg BSR
ETIS:
Lõppenud projektid:
Change Agents – Sotsiaaldisaini institutsioonidevahelise koostöö kavandid
Projekti eesmärk on tuua akadeemilist sektorit ja valitsusväliste organisatsioonide ökosüsteemi üksteisele lähemale ning luua nende oluliste sidusrühmade vahel sügavam mõistmine, võimaldades sidusrühmadel edendada koostööpõhist, kaasavamat ja kaasavamat disaini- ja disainihariduse praktikat, tunnustades samas juba olemasolevat erinevate huvirühmade teadmust, kasutades sotsiaalse disaini uuenduslikke lähenemisviise.
Uurimissuuna juht: Ruth-Helene Melioranski
Uurimisrühma liikmed: Eva Liisa Kubinyi
Projekti kestus: 2022-2024
Rahastaja: Erasmus+
ETIS: link
A6033URM1 Tallinna viidasüsteemi uuendamist ettevalmistavad uuringud
Projekti käigus viidi läbi Tallinna olemasoleva viidasüsteemi põhjalik analüüs, mis võimaldas mõista süsteemi tugevusi ja nõrkusi, et leida ja arendada parimaid lahendusi. Seejärel korraldati kasutajauuring, mis aitas mõista linnaelanike vajadusi ja ootusi ning tagas lahenduste vastavuse nende vajadustele.
Töö käigus arvestati alati linna juhiste ja soovitustega, tagades, et tegevused oleksid kooskõlas linna strateegiliste eesmärkidega. Samuti jälgiti rangelt projekti tegevus- ja ajakava ning eelarvet, et tagada töö tõhusus ja kulutõhusus.
Vastavalt vajadusele kaasati ka üliõpilasi, õppejõude ja teisi isikuid, et pakkuda mitmekülgset ja uuenduslikku lähenemist ning kaasata erinevaid osapooli ja teadmisi.
Uurimissuuna juht: Ruth-Helene Melioranski
Koostööpartner: Tallinna Strateegiakeskus
ETIS: link