Erasmus+ vahetusõpingute ja välispraktika

Foto: Tõnu Tunnel

Erasmus+ vahetusõpingute ja välispraktika taotluste tähtaeg EKA tudengitele: 1. märts 2024

Tähtaeg: 1. märts 2024 – Vahetusõpingud ja Välispraktika 2024/2025 õppeaastaks!

EKA välissuhete osakond annab teada, et 1. veebruarist avame konkursi ja 1. märts 2024 on tähtaeg, mil tudengid saavad esitada taotlusi Erasmus+ vahetusõpingute ja välispraktika programmis osalemiseks 2024-2025 sügissemestriks/õppeaastaks. See on suurepärane võimalus avardada oma silmaringi ning saada väärtuslikke rahvusvahelisi kogemusi. Vahetusprogramm pakub tudengitele võimalust osaleda nii vahetusõpingutes kui ka praktikatel väljaspool Euroopat. Marilyn Riisimäe, välissuhete spetsialist, väljendas suurt heameelt programmi edukuse üle: “Nii äge on näha, kuidas meie tudengid on kasutanud neid rikkalikke võimalusi läbi aastate. Nende kogemused on tõesti hindamatud, ja me oleme uhked, et saame selliseid võimalusi pakkuda.”

Statistika kinnitab programmi populaarsust: alates 2012/13 õppeaastast kuni 2022/23 on EKAst pikaajalisel välisõpingutel Erasmus+ programmi kaudu käinud 1173 tudengit ja siia partnerkõrgkoolidest on saabunud 909 tudengit.2021. aastast on lisandunud lühiajaline põimitud õpirände võimalus ERASMUSes, mida on praeguseks kasutanud juba sadu EKA tudengeid ja mis on hea võimalus neile, kes ei saa terveks semestriks EKAst välja liikuda. Samas antud konkursi raames ootame kandideerima just pikaajalisele õpirändele siirduda soovivaid tudengeid.

Tutvu programmi infoga, koosta oma portfoolio ja motivatsioonikiri ning esita oma taotlus õigeaegselt! Lisainfot Erasmus+ programmi ja taotlusvormi kohta leiab EKA Erasmus veebilehelt: https://erasmus.artun.ee/ .

Üliõpilased võivad viibida mitmel erineval õpirändel ühe õppeastme jooksul, kuid oluline on jälgida, et ühes õppeastmes on Erasmus+ programmi kasutamise maksimaalne kestus 12 kuud.

Kui teil on küsimusi või vajate lisateavet, võtke julgelt ühendust EKA välissuhete osakonnaga.
Ära lase sellel suurepärasel võimalusel käest libiseda – vormi oma tulevik rahvusvahelise kogemusega!

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud