Wiiralti 2022. stipendiumid EKA üliõpilastele ja vilistlastele

Foto: Ken Mürk

Kultuuriminister Piret Hartman andis 4. jaanuaril MUBA-s toimunud tseremoonial üle Artur Lemba nimelise stipendiumi kolmele muusikaüliõpilasele ning Eduard Wiiralti nimelise stipendiumi kuuele kunstiüliõpilasele.

“Eesti on andekate inimeste maa, tänu kellele on meie kultuur sügav ning mitmepalgeline. Tugevale kultuurile toetudes on meil aga oma riik. Wiiralt ja Lemba olid väga andekad inimesed ning mul on hea meel, et tänu meie kultuuri suurkujudele saame toetada uute tegijate järelkasvu. Loodan, et see tiivustab ja annab võimaluse noortel kunstnikel ja muusikutel oma loominguga jätkata. Olen tänulik, et stipendiaadid oma loominguga sekkuvad aktuaalsetesse teemadesse, sest tänu kunstile saame avada küsimusi, mis muul moel on tihti mustvalges maailmas piiratud,” ütles kultuurminister Piret Hartman.   

2022. aasta Artur Lemba stipendiaadid on Madli Marje Sink, Aurora Ruus ja Mantas Šernius. 

2022. aasta Eduard Wiiralti stipendiaadid on Mari-Triin Kirs (EKA tekstiil), Tõnis Jürgens (EKA uusmeedia), Riin Maide (EKA graafika), Sarah Nõmm (EKA skulptuuri ja installatsioon) ja Karl Joonas Alamaa (EKA moedisain) ja Merily Mikiver (Kõrgem Kunstikool Pallas, tekstiil).

Eduard Wiiralti stipendiume makstakse alates 2004. aastast Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ja sellega toetatakse üliõpilaste õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist. Stipendiumi suurus on 3000 eurot. Eesti Kunstimuuseum lisab stipendiumile muuseumi kuldkaardi. Kaart on nimeline ning annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis Eesti Kunstimuuseumi muuseumides. 

Artur Lemba loomingulist stipendiumi antakse heliloomingu, klaveri ja muusikateaduse üliõpilastele. Stipendiumit makstakse Artur Lemba teoste kasutamise eest kogutud autoritasudest alates 2018. aastast.Stipendiumi suurus on 2000 eurot ning sellega kaasnebka võimalus külastada Eesti Kontserdi hooajaprogrammikontserte. 

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud