Avatud arhitektuuriloeng: Austris Mailītis

Shaolini lendavate munkade tempel - Mailītis Architects. Foto: Ansis Starks
Asukoht:
EKA suur auditoorium A101

Algus k.p.:
11.04.2019

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
11.04.2019

Neljapäeval, 11. aprillil kell 18.00 peab Eesti Kunstiakadeemia suures saalis (Põhja pst 7, Tallinn) avaliku loengu Läti arhitekt Austris Mailītis, keda võib õigustatult pidada üheks Baltikumi noorema põlvkonna originaalsemaks mõtlejaks. Mailītis esineb Tallinnas EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames. Oma loengus keskendub ta ebatavalistele maastikele ja kultuuridele, rääkides oma loomingu vaatenurgast kuidas arhitektuur sünnib loodus- ja kultuurikeskkonna kontekstist. Mailītis tutvustab Shaolini lendavate munkade teatri, Läti lauluväljaku ning teisi oma büroo viimase aja lennukaid projekte ja ideid.

1984. aastal sündinud Mailītise portfooliost leiab mitmeid unikaalseid kunsti- ja arhitektuuriprojekte, mh Läti paviljon Shanghai Expol (2010) ning maailma suurim vabaõhulava – Läti laululava. Viimastel aastatel on ta olnud Veneetsia kunstibiennaali Läti rahvuspaviljoni arhitekt ning töötanud Hiinas Shaolini lendavate munkade templi projektiga. 2011. aastal pälvis Mailītis Läti arhitektuuri edendamise eest riikliku preemia ning 2014. aastal oli ta Mies van der Rohe Euroopa kaasaegse arhitektuuri auhinna kandidaat Riia kultuuripealinna-aastaks püstitatud ajutise paviljoniga Esplanaadi pargis. 2017. aastal pälvis Mailītise büroo Mailitis Architects Läti arhitektuuripreemia Shaolini lendavate munkade templi eest Hainanis Hiinas. Lisainfot: http://mailitis.lv/

Igal õppeaastal astub avatud loengute sarja raames EKA arhitektuuriteaduskonna kutsel Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut – loengud on tasuta, inglise keeles ja avatud kõikidele huvilistele. EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides, hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri, linnaplaneerimise ja urbanistika valdkonda.

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.
Kuraatorid: Sille Pihlak, Johan Tali
www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond Avatud loengud