Disaini rahvaülikool

Disaini rahvaülikool

Disainiöö pühendab tänavu erilist tähelepanu disainiharidusele. Sellega Eesti Kunstiakadeemia ka tegeleb – tudengite juhendamisega orienteerumaks disaini kontseptsioonis, väärtustes, võimalustes, tehnikates, strateegiates ning esteetikas nii, et looming ka reaalsesse vormi jõuaks.

Täna, 26.09., kell 15-17 toimuvad teatris NO99 avatud loengud, millest iga huviline saab tasuta osa võtta. Äärmiselt põnevatel ja värvikatel loengutel astuvad üles neli suurepärast õppejõudu. 

Üles astuvad: EKA Disainiteaduskonna joonistamisstuudio juhataja Ülle Marks, Eesti ehtekunstnik Kärt Summatavet, Eesti ehtekunstnik Tanel Veenre ning EKA Nahakunsti osakonna juhataja Lennart Mänd. 

Ülle Marks on lõpetanud Tallinna Kunstiülikooli graafika erialal ning temast on kujunenud tunnustatud graafik. Tema käekirja iseloomustab vaba käega tõmmatud tugev ja tundlik joon. Ta on EKA Disainiteaduskonna joonistamisstuudio juhataja ning on nakatanud kõiki oma õpilasi mõtteviisiga “Joon ütleb rohkem kui jutt”. 

Kärt Summatavet on ehtekunstnik, kelle loomingus on rahvuslikke motiive ning vanu traditsioone. Selle kõrvalt on ta ka vabagraafik ja raamatugraafik. Summatavet on õppinud kunstiinstituudis, mil pärast esimest kursust käis ta Siberis manside juures, kus ta avastas nende säilinud elukorraldust. Reis oli niivõrd muljetavaldav, et sinna ta süda jäigi. EKAs õpetab Kärt rahvakunsti. 

Tanel Veenre on Eesti ehtekunstnik, MA õppekava juht, professor ja üldse multitalent, kes osalemise kohta ütles: “Ropp kiire, aga teeme ära”. Temaga koos astub üles EKA Nahakunsti osakonna juhataja, professor Lennart Mägi.

Oodata on põnevat diskussooni hariduse, loovinimese töö ja positsiooni, disaini, kunsti ja paljudel muudel teemadel. 

Seda kõike juba täna kell 15:00 NO99s ja täitsa tasuta!

Lisainfo Disainiöö kodulehelt: http://www.disainioo.ee/et/sisu/disainirahv1.html 

Sündmuse lehekülg Facebook’is: 

https://www.facebook.com/events/1470905343154038/?notif_t=plan_user_invited

Postitas Inger Viirpalu
Viimati muudetud