Erasmus+ koostööprojekti Re/Forma Viva tulemuste esitlus

Brad J. Goldberg (USA) "Untitled", Forma Viva 1976
Asukoht:
EKA ruum D-412

Algus k.p.:
12.05.2022

Algusaeg:
16:30

Lõpp k.p.:
12.05.2022

Neljapäeval, 12. mail kell 16:30 toimub EKA ruumis D-412 Erasmus+ koostööprojekti “Re/Forma Viva” tulemuste tutvustus.

Oodatud on tudengid, õppejõud, muuseumitöötajad jt asjahuvilised, kes oma õpingutes või igapäevatöös kultuuripärandi säilitamise ja 3D-lahendustega kokku puutuvad. Sõna võtavad Andres Uueni, Taavi Tiidor ja Maris Veeremäe EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnast.

“Re/Forma Viva” on Sloveenia ühe suurema muuseumi, Kostanjevica na Krkis asuva Božidar Jakaci kunstimuuseumi 2019. aastal algatatud projekt, mille sisuks on kultuuripärandi digiteerimine ja 3D-tehnoloogiate rakendamine konserveerimisalastes õppeprogrammides muuseumi Forma Viva puitskulptuuride pargi näitel.

Projekti idee sündis muuseumi vajadusest saada selgem ülevaade skulptuuride seisukorrast ja selgitada välja, milliseid samme tuleks astuda nende paremaks säilitamiseks ja eksponeerimiseks. Božidar Jakaci kunstimuuseumi, Eesti Kunstiakadeemia, Ljubljana Ülikooli ning Zagrebi Ülikooli koostöös töötati välja selleks sobivad viisid. Koostöö fookuses on skulptuuride 3D-dokumenteerimine ja andmebaasi loomine, mis on kõige kaasaegsem ja praktilisem viis kogutud informatsiooni talletamiseks. Informatsiooni jagatakse erinevate huvigruppidega
ja seda saab kasutada erinevatel eesmärkidel nii hariduse-, turismi-, kui meeleleahutuse valdkonnas. Kaasaegne tehnoloogia pakub uusi võimalusi kultuuripärandi tutvustamiseks ka laiemale ringile kui muuseumi külastajad kohapeal.

Skulptuuride praktilist konserveerimist projekti raames läbi ei viidud, küll aga toimus suvekool tudengitele ning valmis skulptuuride säilitamise juhendmaterjal, mida esitlusel tutvustame.

Projektiga edendatakse ülikoolide ja muuseumide vahelist koostööd ning omandatakse uusi teadmisi väljakutsetest, millega muuseumid oma igapäevatöös silmitsi seisavad.

Esitlusele saab registreeruda siin.

Olete oodatud!

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud

Muinsus­kaitse ja konserveerimine