Kuraatoriõppe magistrandid kutsuvad näituseprojektiga liituma

Foto: videomängude muuseum LVLup!
Asukoht:
LvlUp! videomängude muuseum (Pärnu mnt 154)

Algus k.p.:
21.10.2019

Algusaeg:
19:00

Lõpp k.p.:
21.10.2019

EKA kuraatoriõppe teise kursuse magistrandid kutsuvad kunstnikke 21. oktoobril kell 19.00 ARSi majas asuvasse LvlUp! videomängude muuseumi (Pärnu mnt 154), et tutvuda sealse Lõputu elu galerii ja meie kureeritava näituse projektiga. Õhtu jooksul viime läbi kunstnikuvestluse muuseumi ühe asutaja Camille Laurelliga ning kuraatorite tiim tutvustab lähemalt tulevaks jaanuariks galeriisse planeeritud näitust.

Sissejuhatuseks olgu öeldud, et meie projekti idee lähtub traditsioonilisest Arkaadia kui kättesaamatu loodusliku ideaali kontseptsioonist ja selle seostest maastikuga. Eesmärgiks on tegeleda Arkaadia müüdi tänapäevaste eluvormide ja maastiku tähenduslikkusega, heita pilk maastiku ja inimese vahelistele suhetele meie kaasaegses kontekstis ning uurida Arkaadiat kui metafoori. Mõned küsimused, mis meid sütitavad on näiteks kuidas tänapäeval visualiseerida loodusega harmoonias elamist ja arkaadiapärast maastikku? Kas Arkaadia saab eksisteerida (vaid) ilma inimese sekkumiseta? Milline on kultuuriliste representatsioonide roll maastiku kogemises? Milline roll on maastikul videomängudes? Millistes vormides elab traditsiooniline Arkaadia müüt edasi tänapäeval?

Kunstnikega, keda teema kõnetab, loodame teha näitusel koostööd ja jääme ootama Teie projektipakkumisi! Olete muidugi oodatud ka lihtsalt meeldivat õhtut veetma – tutvumise ja vestlemise kõrvale pakume veidi süüa ja juua, lisaks saab interaktiivses LvlUp! muuseumis mängida ka videomänge. Oodatud on EKA üliõpilased, kuid võite kaasa kutsuda ka sõpru, keda võiks antud teema huvitada. Kuraatoriteks on Magdaleena Maasik, Kleer Keret Tali, Maria Ravaev, Olesja Semenkova, Laura Elisabeth Konsand ja Brigit Arop.

Üritus toimub inglise keeles!

Palume võimalusel oma tulekust teada anda.

Kaasmõtlejaid tervitades
Magdaleena, Kleer, Maria, Olesja, Laura ja Brigit

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Kuraatoriõpe Üritused