KUTSE: Kliimateadlike fassaadiprototüüpide esitlus + Adam Orlinski avalik loeng parameetrilisest inseneeriast

Foto hindamiselt: Johanna Jõekalda
Asukoht:
EKA 4. korruse aatriumis (A400)

Algus k.p.:
26.04.2019

Algusaeg:
16:00

Lõpp k.p.:
26.04.2019

Reedel 26. aprillil algusega kell 16:00 EKA 4. korruse aatriumis (A400) toimub energiatõhususe professuuri erialastuudio esitlus, kus tutvustatakse 3. ja 4. kursuse tudengite poolt 1:1 skaalal välja töötatud kliimateadlikke fassaadiprototüüpe. Tudengeid juhendasid energiatõhususe külalisprofessor Bernhard Sommer, assistent professor Galo Moncayo ja osakonna VR labori juhataja Johanna Jõekalda.

Energiatõhususe ja modelleerimise tarkvara kursusel välja töötatud prototüüpide puhul on tegu Arduino baasil juhitavate interaktiivsete energiatõhusa fassaadielemendi makettidega. Stuudios mõeldi läbi võimalikud stsenaariumid, juhindudes energiatõhususe regulatsioonidest ja nüüdisaegsetest disaini- ning tootmisvõimalustest erinevates kliimavööndites. Kasutades ehituses aina sagedamini rakendatatavat parameetrilist modelleerimist, muutuvad tootearendusprotsessid järjest efektiivsemaks, kuna muudatusi saab teha senisest kiiremini ning valmis disaini saab hõlpsasti vajadustele ja muutuvatele algandmetele vastavaks kohandada.

Esitlusele järgneb Viinis tegutseva arhitektuuriinseneri Adam Orlinski loeng parameetrilisest inseneeriast ja Karamba3D tarkvarast, mille arendusmeeskonda Orlinski kuulub. Orlinski õppis arhitektuuri Viini rakenduskunstide ülikoolis ning töötab Bollinger+Grohmann inseneribüroos. Arhitektuuriosakonna tegemistesse on ta kaasatud olnud alates 2017. aastast, juhendades tudengeid selles, kuidas kasutada konstruktsioonide hindamisel ja projekteerimisel algoritmilisi töövahendeid. Orlinski fookusvaldkonadeks on ka keerukate geomeetriate haldamine, konstruktsioonide genereerimine, simuleerimine, analüüsimine ja optimeerimine.

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) arhitektuuriteaduskond on alates 2016. aastast teinud tihedat koostööd Merko Ehitusega. 2016. aasta sügisel avati Merko Ehituse toel Eestis ainulaadne energiatõhususe professuur ning käesoleval õppeaastal digitaalsete töövahendite stuudio, mis keskendub suuremahulise energiatõhusa hoone projekteerimisele.

EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri ja linnaplaneerimise.

AS Merko Ehitus on Baltimaade ehituskontsern, kuhu kuuluvad Eesti juhtiv ehitusettevõte AS Merko Ehitus Eesti, Läti turule keskendunud SIA Merks, Leedu turul tegutsev UAB Merko Statyba ja Norra ehitusettevõte Peritus Entreprenør AS. Merko Ehituse aktsiad on noteeritud NASDAQ Tallinn börsil alates 1997. aastast. Kontsern annab tööd ligi 800 inimesele.

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond Avatud loengud