Mitte-aura seminaride sarjas peab 23. oktoobril avatud loengu Tanja Muravskaja

Asukoht:
graafika osakond, Lembitu 10B, ruum 144

Algus k.p.:
23.10.2017

Algusaeg:
00:00

Lõpp k.p.:
23.10.2017

Tanja Muravskaja. Seeriast „Kangelane”. 2017. Pigmenttrükk

 

23. oktoober kell 16.00,
graafika osakond,
Lembitu 10B, ruum 144
Esmaspäeval, 23. oktoobril kell 16 toimub kunstnikuvestlus Tanja Muravskajaga.

Kunstnikuvestlusel tutvustab Tanja Muravskaja äsja Tartu Kunstimajas avatud isikunäitust „Kangelane“. Lisaks tuleb juttu tema eelnevatest rahvuslusteemalistest fotoseeriatest.

Eesti on lülitunud globaalsesse kaitsestruktuuri, mis on vihmavarjuks 28-le riigile ning mille eesmärgiks on konfliktide ennetamine ja liikmesriikide turvalisuse tagamine. Kuigi mitte keegi ei ihka külma sõja tagasitulekut, näeme siiski Tapale ja Jõhvi paigutatud erinevate riikide sõjaväelaste osalusel toimuvaid ühisõppuseid, mida korraldatakse võimaliku agressiooni heidutamise eesmärgil.

Isikunäitus „Kangelane“ koosneb eeskätt NATO liitlasvägede sõdurite portreedest, kelle kõrval on Eestimaa poisid ja tüdrukud: Noored Kotkad ja Kodutütred. Need on portreed homsetest kangelastest, kes täna valmistuvad oma tulevikuks, mis võib muuhulgas tähenda ka reaalsete relvade abil meie kõigi kaitsmist.

Muravskaja põhjendab näituse teemavalikut järgnevalt: „Usume, et näeme vaid pinnavirvendust, ohust mis meid tegelikult ähvardab ning seetõttu jääb hirmust teadmatuse ees süda seisma. Eesti meedia maalib meie tulevikku õnneliku, turvalise ja pilvituna, kuid meie kõik ja ka nn suur Euroopa elame tegelikult hirmuatmosfääris. Ähvardused, sõjaohu õhutamine ja põgenike kriis on igapäevane reaalsus.”

Näitusesaalis valitseb aukartlik vaikus. Osana Euroopalikust kultuurist on ka Eesti asunud mälestama oma misjoonide ohvreid ja sõjaveterane.

Tanja Muravskaja (s 1978) on saanud Eesti Kunstiakadeemiast nii fotograafia bakalaureuse- kui magistrikraadi ning jätkab samas doktorantuuris. Alates 2007. aastast on tal olnud kümmekond isikunäitust nii Eestis kui välismaal. Ta on osalenud paljudel rahvusvahelistel grupinäitustel. Tanja Muravskaja on üks järgmisel aastal väljaantava Köler Prize’i nominentidest.

Näitus „Kangelane“ on avatud Tartu Kunstimaja suures saalis 19. oktoobrist 12. novembrini.

Rohkem infot:
www.cca.ee/en/artists/tanja-muravskaja

EKA vabade kunstide teaduskonna 2017/2018 sügissemestri Seminari sari alapealkirjaga „Mitte-Aura“ hõlmab kümmekond loengut ja kunstnikuvestlust erinevatest valdkondadest, mis toimuvad peamiselt esmaspäeviti algusega kell 16.00. Seminari sari on vabaaine, mis annab 3 ainepunkti. Registreerimine toimub kohapeal.

Olete oodatud!

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

GraafikaVabade kunstide teaduskond