Klaasikunsti osakonna vilistlase Mery Crystal Ra ( Meeli Kõiva) lühifilmid valiti Toronto filmifestivalil EST DOCS lõppvooru

 

 

Torontos toimub 3.-7. novembrini filmifestival EST DOCS (.http://estdocs.com/wp-content/uploads/2017/10/EstDocs-Program-2017.pdf). Kunstnik Mery Crystal Ra (Meeli Kõiva) on festivali lühifilmide konkursile esitanud kolm oma klaasi-, valgus- ja videoprojekte käsitlevat filmi, mis pääsesid ka lõppvooru, 17ne erinevat žanri käsitleva teose hulka.

 

  1. novembril Torontos toimuval filmifestivali galaüritusel on ka lühifilmide konkursi võitjate autasustamine.

Kunstnik Mery Crystal Ra esineb festivalil oma kolme lühifilmiga. Need kunstniku tööd, millest filmid räägivad, on saavutanud kuulsust nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt.

Mery Crystal Ra on maailmas tunnustatud kui kunstnik, kes oma kordumatut käekirja transformeerib lõuendi- ja paberipinnast ruumilisteks klaasi-valgus-video tervikskulptuurideks ja ruumilisteks helenduvateks maalideks.

 

Kunstnik Mery Crystal Ra esitleb filmifestivalil oma kolme autorifilmi. Lühifilm PARASITE BEACH  (https://www.youtube.com/watch?v=wMYqY71uxDI)

räägib Eesti Kaevandusmuuseumi kaevanduskäiku loodud klaasi-valgus- multimeedia meditatiivsest projektist. Eelmisel aastal kaevandusmuuseumis eksponeeritud näitus valiti Eesti Kultuurikoja aasta kultuuriteo konkursil viie silmapaistvama kultuuriteo hulka.

 

Lühifilmis GOLDEN GATE MEETS GOLDEN GATEWAY  link:https://www.youtube.com/watch?v=M-JVa3hu0Jo&index=3&list=PL4rv7yT92qSUw_XcjqNWyDuNK9Upuk2lr    eksponeerib Mery Crystal Ra  2016 aastal Eestisse, Mäetagusele loodud monumentaalset teost, mis koosnebakrüülmaalide põhjal loodud 3 meetristest klaasmaalidest, klaaspõranda alusest põlevkivi-valgus-klaasskulptuurist ja integreeritud videoteostest, klaas-valgus videoskulptuurist klaasseintele. Mäetagusele loodud  GOLDEN GATE MEETS GOLDEN GATEWAY valiti USA CODA ajakirja poolt 35 tippteose hulka ja avaldati 2016 .a. septembrinumbris rubriigis „Tehnoloogia pluss kunst“.

Lühifilm LIGHT FOR PEACE (https://www.youtube.com/watch?list=PL4rv7yT92qSUw_XcjqNWyDuNK9Upuk2lr&v=zFOE1yWisw0&index=11&app=desktop) räägib Mery Crystal Ra isiknäitusest Mehhikos, Meridas 2016. aastal. Mery Crystal Ra oli üks 14st kunstnikust maailmas, kes kutsuti näitusega esinema UNESCO poolt korraldatud maailma valgusaasta lõpuüritusele. Ta oli ka üks kolmest kunstnikust, kes kutsuti ettekandega esinema lõpugala plenaaristungile. Teos Light for Peace valiti ajakirja CODA (USA) tänavu aasta juulinumbris maailma 25ne tipp interaktiivse kunstiteose hulka.

Mery Crystal Ra on olnud varasemalt edukas oma videofilmiga ülemaailmsel konkursil CODA Video 2015, kus tema  meditatiivne klaas-valgus- muusika videofilm võitis publikupreemia.

Maailmakuulus Los Angelese filmimees ja kunstiteadlane Eric Saarinen, kes on kuulsa arhitekti  Elias Saarineni pojapoeg, on kunstniku kohta öelnud: „Mery Crystal Ra mõistab inimese hinge ja teab kuidas kommunikeeruda inimestega nende olemuse tasandil. Ta kasutab valgust, heli ja värvi et inspireerida meid kõiki. Tema kunst, kus puudub kurjus, aitab saada paremaks inimeseks, aitab kasvada meil kõrgeks  ja kõrgustesse. Ta on väga loov, ta kasutab moodsaid tehnoloogiaid, et aidata jutustada lugusid emotsionaalsel tasandil. Tema ongi kauaoodatud Valgusprintsess“.

New Yorgi maailmakuulus tippgalerist  Rosemarie Montague-Tiesler ütles, et „Meeli Koiva alias Mery Crystal Ra on üks kunstnikest, keda eksponeerisime meie Soho kunstigaleriis New Yorgis 90 datel. Ta on meie aja üks andekamaid ja rahvusvaheliselt  tuntumaid kunstnikke.”

New Yorgi tipp kunstiekpert ja kriitik  Cornelia Levy-Bencheton  Mery Crystal Ra CODA video konkursi võitnud videofilmist  FLYING SHEETS OF PAPER:

“FLYING SHEETS OF PAPER on imeliselt maagiline ja ilus. Ma armastan klaasikunsti alal Dale Chihulyt, aga nüüd kombineerib Mery Crystal Ra seda muusika, poeesia, disainiga ja klaas omandab uue, kõrgemas žanris tähenduse ja dimensiooni.”

EstDocs filmifestival tähistab tänavu oma 14 sünnipäeva. Lühifilmid linastusid Torontos juba 19 oktoobril (kõik lühifilmid siin: http://estdocs.com/wp-content/uploads/2017/10/EstDocs-Program-2017.pdf). Tulemustest antakse teada galaüritusel, 3. novembril www.estdocs.com

 

Jaga sõpradega:

Postitas Eve Koha
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskondKlaas