Maks Roosma nimelise preemia laureaat 2017/2018 on tänavu kevadel klaasikunsti ja -disaini eriala bakalaureusõppe lõpetanud RAIT LÕHMUS

Rait Lõhmus

Maks Roosma nimelise preemia laureaat 2017/2018 on tänavu kevadel klaasikunsti ja -disaini eriala bakalaureusõppe lõpetanud RAIT LÕHMUS.

 

Preemia andis 26. mail üle klaasikunsti osakonna juhataja ja Roosma nimelise preemia žürii liige prof Mare Saare keraamika ja klaasikunsti eriala üliõpilaste ühisnäituse OMAVAHEL avamisel Tallinna Botaanikaaias.

Rait Lõhmus pälvis preemia oma uudsete klaasidisaini alaste lahenduste ja eduka ning aktiivse panuse eest erialaprojektidesse. 2017. aastal sai Rait III preemia rahvusvahelisel Bild-Werk Frauenau korraldataval üliõpilastööde konkursil Saksamaal, millega kaasnes osalemine sealses meistriklassis.

Stipendiumist:
Klaasikunstnik professor Maks Roosma (1909–1971), Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti erialale alusepanija ja koolkonna rajaja elu ja tegevuse mälestuse jäädvustamiseks ja eriala järjepidevuse ülalhoidmiseks asutas Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakond alates 2007. aastast Maks Roosma nimelise loomingulise stipendiumi Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti eriala üliõpilasele.

Stipendium omistatakse üliõpilasele või magistrandile, kes
– on viimase aasta jooksul ilmutanud silmapaistvaid loomingulisi tulemusi;
– on järjekindlalt tegelnud klaasikunstiga;
– ei oma akadeemilisi võlgnevusi.

Klaasikunsti eriala üliõpilaste ja magistrantide hulgast valib vastavalt eeltoodud kriteeriumitele stipendiaadi kolleegium, kuhu kuuluvad eriala õppejõud ja Eesti Klaasikunstnike Ühenduse esindajad.

Rait Lõhmus oma tööga näitusel OMAVAHEL Tallinna Botaanikaaias.

Jaga sõpradega:

Postitas Eve Koha
Viimati muudetud