Merko Ehitus toetab energiatõhususe professuuri jätkumist EKA arhitektuuriosakonnas

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna pressiteade
25. september 2017

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond avas koostöös Merko Ehitusega eelmise aasta sügisel energiatõhususe professuuri. Käesoleval akadeemilisel aastal jätkub koostöö, mille raames õpetavad alanud semestril EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas Austria arhitekt, energiatõhususe tippekspert Bernhard Sommer ja arhitekt ning energiadisaini lektor Galo Moncayo. 13. oktoobril peab prof Sommer arhitektuuriosakonnas ka kõikidele huvilistele avatud energiatõhususe teemalise loengu.

Energiatõhususe professuurist rääkides ütleb EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan Andres Ojari, et koostöö Merkoga võimaldab tuua Eestisse parima kaasaegse energiatõhususe rahvusvahelise teadmise. “Järjepidevus on akadeemilises tegevuses kriitilise tähtsusega, mistõttu hindame eriti võimalust jätkata Merko toel koostööd professor Sommeriga juba teist aastat. Nii loodame tippteadmist tudengiteni tuues süvendada tulevastes arhitektides oskust ja tarkust hoone energiatõhususele mõelda juba hoone projekteerimise algfaasis. Energiatõhusus on meie laiuskraadil niivõrd oluline teema, et see ei saa jääda vaid pelgalt insenertehniliseks rakenduseks. Oskus võtta arvesse kõikvõimalikke parameetreid ja muutujaid, mis hoone disainimisel energiatõhusust mõjutavad, peaks kuuluma iga EKA lõpetanud arhitekti kogemuste pagasisse,” selgitas Ojari.

“Merko Ehitus on otsustanud toetada EKA arhitektuuriteaduskonna tudengite õpetamist ka käesoleval õppeaastal. Kuna eelmisel õppeaastal kulges energiatõhususe profesuuri loengute sari edukalt, otsustasime jätkata sama programmi ja õppejõududega,” ütles Merko Ehituse juhatuse liige Tõnu Toomik.

Energiatõhususega tegeletakse kunstiakadeemia arhitektuuriosakonnas 3. kursusel. Sügissemestril omandavad tudengid professor Sommeri juhendamisel digitaalsete töövahendite põhioskused ja teadmised teoreetilisest taustsüsteemist; kevadsemestril rakendavad tudengid omandatud teadmisi ja oskusi, tegeledes avaliku hoone energiatõhususe planeerimisega.

EKA arhitektuuriteaduskond on Eesti arhitektuurihariduse keskpunkt ja olulisim kompetentsikeskus kõigis tehiskeskkonda loovates distsipliinides hõlmates sisearhitektuuri, arhitektuuri ja linnaplaneerimise.

AS Merko Ehitus on Baltimaade ehituskontsern, kuhu kuuluvad Eestis AS Merko Ehitus Eesti, Lätis SIA Merks, Leedus UAB Merko Statyba ja Norras Peritus Entreprenør AS. Merko Ehituse aktsiad on noteeritud NASDAQ Tallinn börsil alates 1997. aastast. Kontsern annab tööd ligi 800 inimesele.

Lisainfo:
Andres Ojari
EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan
Tel +372 552 5996
E-post: andres.ojari@artun.ee

Pille Epner
Arhitektuuriteaduskonna teadus- ja arendustegevuse koordinaator
Eesti Kunstiakadeemia
Tel: +372 55542824
E-post: pille.epner@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond